Українському Президенту Петру Порошенку нарешті вдалося зустрітися зі своїм американським колегою Дональдом Трампом. Ця знаменна зустріч відбулася під час робочого візиту Гаранта в США. Цей вояж за океан команда Порошенка піарила, як могла, щоб показати, що український Президент «на короткій нозі» з Трампом, і їхні стосунки набагато міцніше, ніж у останнього з Путіним. Але чи так це насправді?

Мовчання газет

Незважаючи на те, що в Україні, напевно, кожне ЗМІ написало про візит голови держави до Сполучених Штатів, у самому Вашингтоні американські журналісти ні словом не обмовилися про цей візит.

"Знай.ua" спробував знайти на сайті найвідомішої американської газети Washingtonpost свіжі новини про Петра Порошенка. Остання замітка про нашого Президента була датована 15 червня.

Незважаючи на такий «ігнор» від місцевих журналістів, наш Гарант все одно був у захваті від свого приїзду в Америку.

Популярні новини зараз
Ірина Федишин осоромилася гомофобними висловлюваннями: "Ти йдеш на х*й вслід за руским кораблем" Співачка М'ята показала, як Патрон буде діставати путіна з бункера: "Крим доведеться повернути" Засновник "Азову" звернувся до українців с проханням притримати всі "секрети та інсайди": "Врятувати сталевих людей" Потап показав справжнє дно росіян, та їхню істину самоідентифікацію: "Таке тільки в росії можливе"
Показати ще

"У нас буде фантастична програма. Дуже важливо, що зустріч моя, як українського Президента, в Білому домі буде раніше, ніж зустріч Путіна. Для того, щоб всі були озброєні інформацією, щоб нікому не залишити шансу на несправедливість", - заявив Порошенко під час зустрічі з українською громадою у Вашингтоні.

Разом із представниками діаспори та українською делегацією він також відвідав пам'ятник жертвам Голодомору, де поклав квіти.

"Ніколи не було такого потужного візиту. Він важливий для того, щоб ми мали можливість поспілкуватися і з приводу нашої співпраці в сфері безпеки, політики та економіки", - продовжував вихваляти свій приїзд Порошенко.

Настільки емоційні промови Гаранта не смог не прокоментувати політичний експерт, директор Фонду гуманітарних стратегій Михайло Павлів.

«Загалом зрозуміла програма, фантастичні жебраки...

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця,

А без меду не така, -

Дай, дядьку, п'ятака.

Як не даси п'ятака, -

Візьму вола за рога", - написав у себе в Facebook експерт.

У той же час колега Павліва, політексперт Юрій Палійчук вважає, що цілком можливо Порошенко привезе з Америки нові контракти і домовленості.

«На мою думку, цей візит матиме ключове значення у вирішенні конфлікту на Донбасі, - розповів він "Знай.ua". - Петро Порошенко це прекрасно розуміє, хоча, можливо, до останнього не знає, про що піде мова на зустрічі - про виконання Мінських угод або про щось інше».

Також експерт зазначив, що недарма з головою держави полетіли міністри енергетики і економічного розвитку.

«Це говорить про те, що можливі якісь проекти зі Штатами і в цих сферах. Чисто теоретично, американців може зацікавити наша атомна енергетика, можливо, українська сторона порушить питання допуску до наших ринків якихось американських компаній», - зазначив Палійчук.

Без Першої леді

Цікаво, що у цю подорож Петро Порошенко вирушив без своєї дружини Марини. Хоча свого часу його кум, третій Президент Віктор Ющенко, завжди брав у американський вояж свою благовірну.

«Перша леді залишилася у Києві, - повідомила "Знай.ua" прес-секретар Марини Порошенко Інна Битюк. - Формат цього візиту не передбачає її присутність разом із чоловіком».

Доглядати за Президентом і головою його Адміністрації, який також поїхав без дружини, буде перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко. Їй не звикати підказувати, що і як робити голові держави, тому що свого часу, будучи прес-секретарем Президента Ющенка, нерідко супроводжувала його у закордонних поїздках.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що погода "благословила" Порошенка на зустріч із Трампом.