Пустеля Ваді Рам не схожа на інші. Одне з найбільш приголомшливих і старовинних куточків на Землі бачили всі. Тому як, саме тут знімали знамениті картини: "Зоряні війни", "Трансформери", "Прометей" і "марсіанин".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Інтерес кіношників до пустелі Ваді Рам в Йорданії не випадковий - це настільки фантастичне по красі місце, в якісь моменти навіть сумніваєшся, що ти на нашій планеті. Божевільні кольори піску, неба і гір, приголомшливі фактури скель, ущелин і каньйонів, неймовірні марсіанські пейзажі.
Замість нескінченного полотна піщаних барханів, які не закінчуються навіть за горизонтом, вона покрита величними горами. За кілька тисячоліть, вітер і сонце сформували дивовижний ландшафт, з арками, каньйонами і глибокими колодязями.
Друге ім'я Ваді Рам - Місячна долина. Місцеві пейзажі своєї сухої, безлюдній красою і справді нагадують Місяць.
Ваді Рам з'явилася ще в 6 столітті до н.е., в результаті розлому земної кори. Велика кількість оазисів зробило пустелю улюбленою дорогою караванників, які переправляли товари з Сирії в Палестину.
Висота небагатьох місцевих скель досягає значних 1700 метрів, підкорювати їх наважуються тільки досвідчені альпіністи. Трас для новачків пустеля, як самі розумієте, не передбачила.
На території пустелі любили ховатися повстанці. Ховатися в розломах цієї місцевості найпростіше, а урядові загони, без добре підготовленого гіда, мали всі шанси бродити по розпечених пісках вічно.
На стінках каньйонів можна побачити стародавні петрогліфи. Існують думки, що їм тисячі років і наносили ці малюнки стародавні набатейци, але також є підозри, що це творчість бедуїнів, розрахована на довірливих туристів.
Туристи можуть відправитися в заповідник двома шляхами: взявши напрокат машину з гідом, або вибравши подорож на верблюді. Друге, звичайно, буде набагато цікавіше - хоча б тому, що триває цілих два дні.
Варто відзначити, що саме тут живе, один з наймиліших істот нашої планети - арабський піщаний кіт. Полювання і видобуток цих тварин заборонений законом, але багато туристів приїжджають в пустелю якраз з цією метою.
Тут сухо - як і має бути в серці справжньої пустелі. Вдень температура повітря Ваді Рам прогрівається до 32 градусів Цельсія, вночі різко опускається до чотирьох.
Місячна Долина настільки популярна, що на її території розкидано кілька туристичних таборів - для тих, хто вирішив присвятити вивченню пустелі тиждень або більше.
Щороку в глибині Ваді Рам проходить фестиваль сучасної музики, Distant Heat. Організатори позиціонують його як європейський Burning Man, але розмаху, звичайно ж, ще не вистачає.
Нагадаємо, де любили відпочивати українські класики.
Як повідомляв портал "Знай.uа", історія зловісного острова чуми не дасть вам заснути.
Також "Знай.uа" писав, 10 неймовірних таємниць стародавньої Гасії.