У Західній Африці на південному сході держави Малі живе народ, який називає себе догони, що з'явився приблизно в XV столітті. Живуть ці люди в важкодоступних районах пісковикового плато Бандіагара. Догони дбайливо зберігають вікові традиції свого народу, передаючи з уст в уста легенди і перекази про свою появу на Землі.

З найдавніших часів священне місце в релігії догонів займала зірка, яку сучасні астрономи називають Сіріус В.

Тридцять років життя антропологи з Франції Марсель Гріоль і Жермен Дитерлен присвятили вивченню унікальної культури догонів. Після виходу в світ в 1965 році їх монографії, присвяченій міфології народу, астроном Дрейк зробив сенсаційну заяву про те, що догони дуже добре знайомі з параметрами Сіріуса.

Популярні новини зараз
Одна квитанція "поважчає" на 150 грн: як в Україні зміняться тарифи на світло, газ та воду Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Народ догонів складається з чотирьох племен: дион, оно, ароу і доммо. Вони перебралися на плато з Манді, намагаючись врятуватися від численних работоргівців.

Про сам народ догонів довгий час нічого не було відомо, так як племена цілеспрямовано вважали за краще ізолюватися від зовнішнього світу, щоб не допустити втрати своєї самобутності і традицій предків. Завдяки відособленості племена змогли повністю зберегти свою культуру, суспільний лад, власну міфологію і химерні ритуали.

Стародавній народ свято вірить в те, що їх предки колись прибули на Землю з Сіріуса, зробивши свою зоряну подорож в ковчезі Номмо. Крім прабатьків, ковчег вмістив в себе все те, що могло знадобитися древнім догонам на чолі з першим хто ступив на Землю, людиною - Номмо.

Свої села догони намагаються будувати в формі розпростертого людського тіла. Головою служить общинний будинок - Тугун, в якому зазвичай збираються чоловіки для переговорів.

Серце символізує будинок старійшини племені, розташований на грудях Номмо. Він зазвичай будується на височини, не має вікон на фасаді і прикрашається нішами в кількості 80 штук. Ніші є символом перших восьми предків разом з нащадками. Різьблені фігури чоловіків і жінок прикрашають вхід в житло старійшини.

На околиці кожного села догонів зазвичай знаходяться майстерні і вдома ремісників, а також круглі споруди для жінок під час щомісячних нездужань.

Обов'язково в кожному селі є своє святилище. Як правило, це спеціальна печера з встановленим в ній жертовником і культовими прикрасами на стінах.

Жертвопринесення тварин є частиною обов'язкового ритуалу при всякому зверненні до богів. Особливе ставлення у догонів до священним деревам, висаджених їх прабатьками або в честь предків.

З давніх-давен догони займаються землеробством, вирощуючи просо, кукурудзу, бавовну і тютюн. Всі роботи, від будівництва будинків до збору врожаю проводяться спільно. Закінчення збору врожаю завжди відзначається великим святом.

Жителі сіл, як правило, виготовляють вироби з дерева і шкіри не для продажу, а для їх подальшого використання в традиційних обрядах. Найбільше шанують догони ткацтво, яке вважають священним, даними їх предками разом з мовою.

Нагадаємо, 10 неймовірних таємниць стародавньої Галісії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", до 1812 року це древнє місто в Йорданії було втрачене для сучасного світу. Чудове Петра, вирізане умілими зодчими прямо в скелях, вражає неймовірною грою світла і тіні.

Також "Знай.uа" писав, історію зловісного острова чуми, який не дасть вам заснути.