- Колись пластику собі могли дозволити лише обрані. На сьогоднішній день щось змінилося? Вона стала доступнішою?

- Вона стала доступнішою в плані вибору: люди перестали соромитися походів до пластичного хірурга. Значно збільшилася кількість бажаючих зробити операцію завдяки пропаганді здорового способу життя і моді на «нестаріючу зовнішність». Люди завжди хотіли виглядати молодими, красивими і підтягнутими - зараз у них є така можливість. Похід до пластичного хірурга перестав асоціюватися з чимось, чого потрібно соромитися, дуже особистим і новим. Крім того, зросла кількість клінік, що пропонують дані послуги, і професія пластичного хірурга стала більш популярною.

- Наскільки вона популярна в Україні?

- За останні 2-3 роки кількість пацієнтів значно збільшилася. Культурний рівень суспільства значно зріс, вимоги до себе стали вище. Як і у Сполучених Штатах Америки, наприклад, щоб отримати престижну роботу, ти повинен мати гарний вигляд. В Україні вже теж до цього прийшли.

- Роман Миронович, чи можна зробити невеликий зріз по тому, що частіше за все хочуть змінити в собі клієнти в Україні, Росії та США?

Популярні новини зараз

Жителі селища виявили тисячі мертвих тіл на березі річки

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Показати ще

- Сполучені Штати Америки - світовий лідер із проведення пластичних операцій. Саме звідти до нас приходять останні новинки і модні тенденції. Найбільш популярна операція - збільшення або підтяжка грудей, в Америці приблизно 90 000 таких операцій на рік. На другому місці - ліпосакція, потім ринопластика і блефаропластика. Крім цього - корекція губ, ореоли, абдомінопластика, пластика мочки вуха і т. д. Треба ще сказати, що Америка дуже схильна до кумирів - попа, як у Дженніфер Лопес або Кім Кардашьян, наприклад. Або зараз остання мода - зовнішність «під Меланію Трамп».

- Який зараз останній тренд у світі пластики? Що найчастіше просять змінити?

- Увага до деталей, акцент на обличчі, перемикання уваги з грудей на сідниці і натуральність - ключові тенденції цього року. Перевага локальних змін над загальними - це абсолютно новий тренд у світі пластики. У тій же Америці, наприклад, кругова підтяжка обличчя вже поступається ін'єкціям ботокса. Такі операції, як пластика мочки вуха, ореол і пупка зовсім недавно були невідомі суспільству, а зараз у моді маленькі ореоли і операції з корекції соска.

- Наскільки досі популярно збільшення грудей? Скільки приблизно коштує збільшити їх на один-два розміри?

- Тенденції змінюються в зворотну сторону, збільшення грудей було популярно буквально «вчора», але вже «сьогодні» зростає кількість бажаючих зменшити груди. У тій же Америці за минулий рік по зменшенню грудей зроблено практично стільки ж, скільки і зі збільшення. Жінки повністю витягають імпланти або змінюють на менший розмір. Великі груди, може, і виглядають красиво, але це велике навантаження на хребет. Що стосується вартості, в нашій клініці така операція коштує від 20 тисяч гривень. Але кожен випадок різний за своєю складністю, тому сума змінюється в залежності від запитів пацієнта.

- Роман Миронович, а як часто клієнти залишаються незадоволені операцією? Можливо після цього все повернути, як і було?

- Звичайно, такі випадки бувають. Хірургія, на жаль, не точна наука. За світовою статистикою, у хорошого хірурга 6-8% пацієнтів залишаються незадоволеними результатами пластики (у мене за 20 років практики їх близько 5%). Але потрібно розуміти, що невдоволення може бути суб'єктивним і об'єктивним. Буває так, що у людини були завищені очікування й переконання, що зі змінами зовнішності зміниться його життя, але це буває не завжди. Звичайно, хороший результат пластичної операції допомагає нам набути впевненості у власних силах, підвищити свою самооцінку, але треба пам'ятати, що для поліпшення якості свого життя потрібно докласти власних зусиль. Відсоток об'єктивних ускладнень у моїй хірургічній практиці становить 0,25-0,5% від загального числа операцій (світова статистика 2-3%). Взагалі результат пластичної операції оцінюється через рік, але слід пам'ятати, що порушення рекомендацій лікаря в післяопераційний період може призвести до непередбачуваних наслідків і звести нанівець всі зусилля.

На жаль, перемотати платівку і повернути все на свої місця не вийде. Можна домогтися найбільш близького результату, який відповідав би початковому. Однак краще знайти консенсус із пацієнтом.

- Розкажіть про найнезвичайніше прохання клієнта з вашої практики.

- Зараз мене вже складно здивувати незвичайними запитами на пластику, але за 20 років роботи в пластичній хірургії я побачив багато чого. Одного разу попросили зробити «вуха ельфа». Неодноразово були запити на зміну статі, але я відмовляю таким пацієнтам.

- Наскільки популярна пластика серед чоловіків? Чи часто до неї вдаються політики? Ви можете, глянувши, сказати, чи вдавалися до неї, наприклад, Путін, Трамп або Меркель?

- Якщо ще 15-20 років тому серед загального числа пацієнтів пластичного хірурга тільки 5% були чоловіки, то зараз - це 30%. Найчастіше чоловіки вдаються до операції мікротрансплантаціі волосся. Сьогодні стало більше метросексуалів, і, знову-таки, похід до пластичного хірурга перестав сприйматися як щось поза рамками нормального життя.

Політика - це сфера, в якій зовнішній вигляд так само важливий, як знання, ідеологія і харизма кандидата. Звичайно, у мене є пацієнти і політики, і артисти, й інші публічні особи. Якщо аналізувати світових політичних лідерів, то я можу побачити те, що не видно іншим. Наприклад, за фотографіями Путіна видно, що були «уколи краси», підтяжка обличчя і блефаропластика. Наскільки я можу судити по фотографіях, Дональд Трамп і Ангела Меркель не робили естетичних операцій, думаю, вони просто відвідують косметолога і стежать за собою.

- Пластика також допомагає після поранень та інших каліцтв. Як часто доводиться працювати з воїнами АТО? Їх лікування та пластику оплачує держава?

- Свого часу бажання допомогти нашим воїнам повернуло мене з Німеччини, де я працював в одній із провідних клінік Proaesthetic, в Україну. Я прооперував близько 500 солдатів АТО і місцевих жителів сходу України, які потребували реконструктивних операцій. Слід розуміти, що це операції, пов'язані з відновленням лицьових дефектів, рваних ран. У нашій Державній клінічній лікарні допомога потерпілим в АТО надається абсолютно безкоштовно.

- Чи доводилося Вам відмовляти людей від пластики? Або бажання клієнта - закон?

- Кажуть, що хороший пластичний хірург - той, який відмовляє свого пацієнта від операції. Якщо я бачу, що проблема надумана, то намагаюся поговорити з людиною, показати йому стандарти, щоб він побачив, що його вуха, ніс, повіки є об'єктом мрії для інших.

Так, бажання клієнта - закон, але здоровий глузд і естетично красивий вид вище. Наприклад, людина, яка не знайома з пластичною хірургією «зсередини», не може побачити, який розмір імплантів допоможе надати бажану форму грудей. Моя головна рекомендація завжди: не соромтеся задавати будь-які питання хірургу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про п'ять популярних міфів у пластичній хірургії.