- Колись пластику собі могли дозволити лише обрані. На сьогоднішній день щось змінилося? Вона стала доступнішою?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися- Вона стала доступнішою в плані вибору: люди перестали соромитися походів до пластичного хірурга. Значно збільшилася кількість бажаючих зробити операцію завдяки пропаганді здорового способу життя і моді на «нестаріючу зовнішність». Люди завжди хотіли виглядати молодими, красивими і підтягнутими - зараз у них є така можливість. Похід до пластичного хірурга перестав асоціюватися з чимось, чого потрібно соромитися, дуже особистим і новим. Крім того, зросла кількість клінік, що пропонують дані послуги, і професія пластичного хірурга стала більш популярною.
- Наскільки вона популярна в Україні?
- За останні 2-3 роки кількість пацієнтів значно збільшилася. Культурний рівень суспільства значно зріс, вимоги до себе стали вище. Як і у Сполучених Штатах Америки, наприклад, щоб отримати престижну роботу, ти повинен мати гарний вигляд. В Україні вже теж до цього прийшли.
- Роман Миронович, чи можна зробити невеликий зріз по тому, що частіше за все хочуть змінити в собі клієнти в Україні, Росії та США?
- Сполучені Штати Америки - світовий лідер із проведення пластичних операцій. Саме звідти до нас приходять останні новинки і модні тенденції. Найбільш популярна операція - збільшення або підтяжка грудей, в Америці приблизно 90 000 таких операцій на рік. На другому місці - ліпосакція, потім ринопластика і блефаропластика. Крім цього - корекція губ, ореоли, абдомінопластика, пластика мочки вуха і т. д. Треба ще сказати, що Америка дуже схильна до кумирів - попа, як у Дженніфер Лопес або Кім Кардашьян, наприклад. Або зараз остання мода - зовнішність «під Меланію Трамп».
- Який зараз останній тренд у світі пластики? Що найчастіше просять змінити?
- Увага до деталей, акцент на обличчі, перемикання уваги з грудей на сідниці і натуральність - ключові тенденції цього року. Перевага локальних змін над загальними - це абсолютно новий тренд у світі пластики. У тій же Америці, наприклад, кругова підтяжка обличчя вже поступається ін'єкціям ботокса. Такі операції, як пластика мочки вуха, ореол і пупка зовсім недавно були невідомі суспільству, а зараз у моді маленькі ореоли і операції з корекції соска.
- Наскільки досі популярно збільшення грудей? Скільки приблизно коштує збільшити їх на один-два розміри?
- Тенденції змінюються в зворотну сторону, збільшення грудей було популярно буквально «вчора», але вже «сьогодні» зростає кількість бажаючих зменшити груди. У тій же Америці за минулий рік по зменшенню грудей зроблено практично стільки ж, скільки і зі збільшення. Жінки повністю витягають імпланти або змінюють на менший розмір. Великі груди, може, і виглядають красиво, але це велике навантаження на хребет. Що стосується вартості, в нашій клініці така операція коштує від 20 тисяч гривень. Але кожен випадок різний за своєю складністю, тому сума змінюється в залежності від запитів пацієнта.
- Роман Миронович, а як часто клієнти залишаються незадоволені операцією? Можливо після цього все повернути, як і було?
- Звичайно, такі випадки бувають. Хірургія, на жаль, не точна наука. За світовою статистикою, у хорошого хірурга 6-8% пацієнтів залишаються незадоволеними результатами пластики (у мене за 20 років практики їх близько 5%). Але потрібно розуміти, що невдоволення може бути суб'єктивним і об'єктивним. Буває так, що у людини були завищені очікування й переконання, що зі змінами зовнішності зміниться його життя, але це буває не завжди. Звичайно, хороший результат пластичної операції допомагає нам набути впевненості у власних силах, підвищити свою самооцінку, але треба пам'ятати, що для поліпшення якості свого життя потрібно докласти власних зусиль. Відсоток об'єктивних ускладнень у моїй хірургічній практиці становить 0,25-0,5% від загального числа операцій (світова статистика 2-3%). Взагалі результат пластичної операції оцінюється через рік, але слід пам'ятати, що порушення рекомендацій лікаря в післяопераційний період може призвести до непередбачуваних наслідків і звести нанівець всі зусилля.
На жаль, перемотати платівку і повернути все на свої місця не вийде. Можна домогтися найбільш близького результату, який відповідав би початковому. Однак краще знайти консенсус із пацієнтом.
- Розкажіть про найнезвичайніше прохання клієнта з вашої практики.
- Зараз мене вже складно здивувати незвичайними запитами на пластику, але за 20 років роботи в пластичній хірургії я побачив багато чого. Одного разу попросили зробити «вуха ельфа». Неодноразово були запити на зміну статі, але я відмовляю таким пацієнтам.
- Наскільки популярна пластика серед чоловіків? Чи часто до неї вдаються політики? Ви можете, глянувши, сказати, чи вдавалися до неї, наприклад, Путін, Трамп або Меркель?
- Якщо ще 15-20 років тому серед загального числа пацієнтів пластичного хірурга тільки 5% були чоловіки, то зараз - це 30%. Найчастіше чоловіки вдаються до операції мікротрансплантаціі волосся. Сьогодні стало більше метросексуалів, і, знову-таки, похід до пластичного хірурга перестав сприйматися як щось поза рамками нормального життя.
Політика - це сфера, в якій зовнішній вигляд так само важливий, як знання, ідеологія і харизма кандидата. Звичайно, у мене є пацієнти і політики, і артисти, й інші публічні особи. Якщо аналізувати світових політичних лідерів, то я можу побачити те, що не видно іншим. Наприклад, за фотографіями Путіна видно, що були «уколи краси», підтяжка обличчя і блефаропластика. Наскільки я можу судити по фотографіях, Дональд Трамп і Ангела Меркель не робили естетичних операцій, думаю, вони просто відвідують косметолога і стежать за собою.
- Пластика також допомагає після поранень та інших каліцтв. Як часто доводиться працювати з воїнами АТО? Їх лікування та пластику оплачує держава?
- Свого часу бажання допомогти нашим воїнам повернуло мене з Німеччини, де я працював в одній із провідних клінік Proaesthetic, в Україну. Я прооперував близько 500 солдатів АТО і місцевих жителів сходу України, які потребували реконструктивних операцій. Слід розуміти, що це операції, пов'язані з відновленням лицьових дефектів, рваних ран. У нашій Державній клінічній лікарні допомога потерпілим в АТО надається абсолютно безкоштовно.
- Чи доводилося Вам відмовляти людей від пластики? Або бажання клієнта - закон?
- Кажуть, що хороший пластичний хірург - той, який відмовляє свого пацієнта від операції. Якщо я бачу, що проблема надумана, то намагаюся поговорити з людиною, показати йому стандарти, щоб він побачив, що його вуха, ніс, повіки є об'єктом мрії для інших.
Так, бажання клієнта - закон, але здоровий глузд і естетично красивий вид вище. Наприклад, людина, яка не знайома з пластичною хірургією «зсередини», не може побачити, який розмір імплантів допоможе надати бажану форму грудей. Моя головна рекомендація завжди: не соромтеся задавати будь-які питання хірургу.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про п'ять популярних міфів у пластичній хірургії.