Найбільший постачальник ківі на російський ринок – це Білорусь. Ця країна збільшила постачання екзотичних фруктів після введення ембарго Росією на імпортні продукти удвічі, повідомляють експерти порталу FruitNews.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Це не дивно, адже в росіяни, незважаючи на своє ембарго і досі постачають багато товарів нелегально, контрабандою. Особливо це роблять через окупований ними півострів Крим і Білорусь", - говорить "Знай" Василь Вінтоняк, директор консалтингової компанії "Інфагро".
За останній рік білоруські компанії ввезли у Росію 672,1 тис. тонн фруктів. Торік - 325,1 тис. тонн.
"Така ситуація є не лише із фруктами. Звісно, екзотичні фрукти дуже впадають в очі, бо в Білорусі інший клімат. Українські компанії також беруть активну участь у поставці своїх товарів такими способами. Наприклад, наші виробники сирів везуть свою продукцію у Білорусь. Там міняють на них етикетки і поставляють їх в Росію як білоруський товар", - говорить експерт.
Читайте також У Криму ціни на харчі зростуть наприкінці осені - екс-міністр
Через Україну до Білорусі передають молдовський виноград, яблука, лимони, персики.
"Туди йде все, бо Росія себе повніст. не забезпечує. Якщо їхня влада справді відмовиться від імпорту, то в них буде справжній дефіцит", - каже Василь Вінтоняк.
За його словами, вітчизняні молоковиробники також продають нелегально свої товари в Росію.
"Це здебільшого сири та сирні продукти. Сирні продукти везуть у Крим. До речі, на півострові ще ніколи не споживали такої кількості сирних продуктів, як зараз. Це говорить про те, що звідти вони йдуть у Росію кораблями. Просто цього ніхто не афішує", - говорить експерт.
Нагадаємо, за підрахунками агенції "МПП-консалтинг," якщо Росія скоротить реальне споживання імпорту на 10%, там почнеться дефіцит, ціни на харчі виростуть.