Як зберегти гроші та не зубожіти в умовах скрутної економічної ситуації? Про це пише автор фінансової колонки The Washington Post Мішель Сінлетері.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЙдеться про кроки, до яких варто вдатися, щоб знизити негативні наслідки, коли рівень зарплат знижується, а ціни ростуть. Поради є універсальними і можуть стати у нагоді не лише американцям, але й громадянам України.
Перш за все, варто встановити певний показник для обсягу заощаджень. За словами автора, чим більше грошей з місячного доходу вдасться відкласти, тим краще.
"На думку експертів, непоганою є позначка у 10%. Але варто прагнути до більшого. Спробуйте збільшити її до 15% або навіть 20%. Якщо ви встановите для себе надто низький рівень для заощаджень, то лише почнете витрачати більше, бо вважатимете, що зберігаєте достатньо коштів", - пише Сінлетері.
По-друге, спробуйте максимально знизити борговий тягар. Спершу визначте співвідношення власних боргів до доходів. Для цього варто їх розділити на місячний прибуток. Якщо показник перевищує 36%, то варто взяти за пріоритет погашення боргу. Подібні кроки будуть дуже корисними для українців, для яких в останні роки непогашені кредити стали великою проблемою.
Читайте також: ТОП-7 способів заощадити в поїздках
Баланс заощаджень та поступової сплати боргів зробить вас менш вразливим до економічних негараздів, підсумовує автор.
Щодо українців, то економісті радять нам в майбутньому дуже виважено ставитись до вибору банку, в якому ви хочете розмістити депозит чи взяти кредит. Має бути розумний баланс між депозитом, валютою та "панчохою". Заощаджувати радять на відпочинку, коштовних придбаннях, делікатесах, Від вкладання коштів у ризиковані проекти треба зовсім відмовитись.