У Державній службі статистики порахували, скільки і на що витрачали українці у 2015 році.

Найцікавіші цифри пропонує телеканал "24".

Як і очікувалось, найбільше грошей українці віддавали на їжу. 56,8% доходів українці потратили на продукти та харчування поза домом. 20,8% витратили на непродовольчі товари.

Оплата послуг, без врахування харчування поза домом, склала 12,7%. На особисте підсобне господарство – 3,2%, інші витрати – 6,5%. Причому міські домогосподарства витрачають більше коштів на продовольчі товари, ніж сільські, натомість непродовольчі товари більше цікавлять сільські домогосподарства.

У середньому одне домогосподарство витрачало 2600 гривень у місяць на продукти харчування. На тютюнові вироби – 97 гривень, на одяг і взуття – близько 227 гривень.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

При цьому у великих містах витрати на продовольчі товари дещо вищі, ніж у сільській місцевості, 2730 і 2649 відповідно. А от на алкоголь у містах витрачають майже вдвічі більше, ніж у селі – 87 гривень на місяць у містах і 43 гривні у селах.

Більше витрат у великих містах пов'язані з оплатою житла, води, електроенергії – 593 гривні проти 323 гривень у сільській місцевості.

Майже вдвічі більше містяни витрачають на транспорт – 258 гривень проти 145 у селі.

На відпочинок і культуру домогосподарства великих міст витрачають в середньому 111 гривень на місяць, домогосподарства сільської місцевості – тільки 31 гривню.

Серед продовольства найбільше грошей йде на м'ясо. В середньому кожне домогосподарство витратило на нього близько 476 гривень на місяць (у великих містах ця цифра становить 619 гривень, у селах — 297).

Читайте також: 5 причин не відкладати гроші із зарплати

На хліб і хлібобулочні вироби у великих містах витрачають 381 гривню, у селах – 437 гривень. За молоко, сир та яйця у великих містах платять в середньому 369 гривень, у сільській місцевості – 148.

На рибу та рибопродукти в середньому — 122 гривні, на олію та жири – 208 гривень, безалкогольні напої – 190 гривень у містах і 119 у селах.

Згідно з іншими дослідженнями, на щоденні потреби українці витрачають від 40 до 500 гривень. В останній час вони найбільше економлять на обідах поза домом, проїзді у транспорті та відвідинах салонів краси.