Останнім часом багато фінустанов в односторонньому порядку встановлюють різноманітні комісії та збори для своїх клієнтів — це зняття комісії за зняття готівки, обмеження кількості днів для зняття коштів чи списання певної суми за послуги банкомата.
"Більшість фінустанов відверто порушують свої умови. Наприклад, пишуть у буклетах, що кредитка на 40% річних, але не вказують, що за кожне зняття банк списуватиме комісію 4-6 відсотків. Можливо, у містах у людей є вибір, вони можуть розплачуватися картками в супермаркетах. У селах - ні. Й банки фактично беруть з них значно більше коштів за користування кредиткою", - говорить "Знай" Володимир Марченко, економіст компанії AFS. Він виокремлює найяскравіші комісії українських банків.

Платний друк чеків
2 гривні за чек із кредиток просить "Приватбанк". Перед друком просить "зберегти ліс"

Читайте також Банк знімає гроші за невдалу спробу зняти готівку

Комісія за неуспішну спробу зняти готівку
"Укрсиббанк" знімає 5-7 грн, якщо з першого разу не вдалося ввести правильний ПІН-код.
"Величезні комісії за касове обслуговування були в середині 2000. Зараз банки знову повертаються до цієї практики. Хочуть таким чином компенсувати свої збитки, які мають через скорочення кредитних програм і зменшення обсягу депозитів. Думаю, Банки починають повертатися до практики заробітку на касовому обслуговуванні. В наступному році слід очікувати нових комісій і зборів, адже відновлення кредитних і депозитних програм не очікується", - каже економіст.

Платне поповнення кредитки
За перерахунок своїх грошей на свою картку "Приватбанк" бере 2 грн. Також знімає 50 копійок за СМС, надіслану про перерахунок грошей.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще


За зняття зарплати - комісія
Близько 10 банків дозволяють своїм клієнтам безкоштовно знімати їхні гроші не більше 6 разів на місяць. Якщо більше — комісія 10 грн.

Самовільне зняття грошей за кредит із зарплатної картки клієнта
"Таке практикує "Приватбанк". Однак це не суперечить закону. В умовах кредитних карток вказано, що банк має право знімати з інших платіжних карток клієнта суму, якої бракує. Щодо інших комісій і нововведень, то законодавчо фінустанови мають право це робити, адже наш закон щодо операцій із переведення коштів в готівку застарілий і не передбачає ніяких санкцій за різноманітні комісії", - говорить Володимир Марченко.