Спеціалісти із особистих фінансів радять не позичати більше, ніж 10 відсотків від свого місячного доходу. Вважають, що потрібно позичати стільки, скільки ви готові безповоротно втратити. Навіть, якщо йдеться про тимчасову фінансову допомогу близьким. "Знай" виокремлює 5 категорій людей, яким не варто позичати гроші.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДрузям
Цим людям хочеться в першу чергу піти на допомогу. Однак, як показує практика, 70% друзів сподіваються, що товариш із розумінням поставиться до затримки боргу й затягують із цим.
"Взагалі справжні друзі рідко просять позику. Підсвідомо відчувають, що це може нашкодити дружбі. Винятком можуть бути дрібні суми. Якщо людина позичає у товариша крупну суму, значить хоче маніпулювати дружбою", - вважає психолог Валерія Цихоня.
Сусідам
Із сусідами зазвичай приходиться часто перетинатися. "У випадку затягування із віддачею позики ви щоразу ображатиметеся на них і накопичуватимете негативні емоції. Сусіди живуть поруч, тому із ними краще не мати ніяких ні грошових, ні інших справ", - каже психолог Олександр Савченко.
Керівнику на роботі
Керівник може затягувати повернення позики через своє виграшне посадове становище. Сподіватиметься, що його борг пролонгують. "А підлеглому зазвичай не зручно попросити кошти назад. Якщо це жіночий колектив, то ситуація ще складніша. Коли підлегла починає вимагати своє назад, керівничка їй віддає потрібну суму, але підсвідомо ображається на таку поведінку. Починає вказувати на недоліки. У них псуються стосунки", - каже Олександр.
Мрійникам і запальним людям
Такі, позичаючи кошти із певною метою — покупка, бізнес чи замовлення якоїсь послуги. Однак такі люди, беручи гроші, бачать, куди їх витратять, але не думають, як повертати.
Читайте також Як видурюють гроші через банкомати
Шопоголікам та алкоголікам
Ці люди мають психологічну залежність. Вони неадекватно оцінюють можливості. За статистикою психологів, така категорія людей не віддає позики у 70-85% випадків.
Психологічно несамостійним людям
Якщо людина часто приймає рішення не сама, часто апелює до дружини, чоловіка чи ще когось із близьких, то немає гарантії, що вона в потрібний час зможе десь знайти кошти.
"Це абсолютно здорові люди. Просто залежні від думки когось іншого. Такі часто говорять "Ми разом із чоловіком робимо так....", "Ми вважаємо..." Є висока ймовірність, що розпоряджатимуться коштами не ті, кому ви позичаєте", - каже Валерія Цихоня.
Батькам
Варто давати лише без повернення