Вночі депутати Верховної Ради ухвалили урядовий проект бюджету на 2016 рік. За це рішення проголосували 263 народних депутати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо прийняття остаточного бюджету не було одностайної підтримки урядового проекту. Частина депутатів була налаштована на парламентський проект. Однак під час переговорів нардепи дійшли консенсусу й проголосували за урядовий бюджет. Поки із правками держбюджету не опублікували у офіційних виданнях. Однак вже відомо, що доходи держскарбниці будуть на рівні 598,2 млрд грн, а видатки — 673,968 млрд грн. Граничний обсяг дефіциту — 83,694 млрд грн. "Знай" відокремив 5 найцікавіших змін у ньому.
Виділять удвічі більше грошей на дороги
Цього року на дороги було закладено 3,1 млрд грн. На наступний рік — 6,57 млрд. Особливою статтею є видатки на дороги у Львівській області. Частину грошей направлять на погашення корпоративних і державних кредитів, які брали для будівництва нових шляхопроводів за останні 10 років.
"На Львівщині найгірші дороги в Україні. А по туризму ця область в Україні — серед лідерів. Тому це правильне рішення. Звісно, немає гарантії, що цих коштів на латання всіх доріг вистачить, адже не змінений підхід ні до ремонту, ні до розподілу цих грошей", - розповідає "Знай" Володимир Марченко, економіст компанії AFS.
Збільшать фінансування держапарату ВР
На 210 млн грн більше фінансуватимуть утримання адміністративної будівлі та державного автопарку. Також підвищать зарплату помічникам нардепів і самим народним депутатам. На 2 млн збільшать фінансування інформаційного висвітлення роботи Верховної Ради на телебаченні .
Читайте також Яким буде курс долара у 2016 році - 3 прогнози
Збільшать акциз на сигарети й алкоголь
Завдяки цьому держбюджет отримає додатково 18,4 млрд. грн. Натомість подорожчає горілка й сигарети.
"Найдешевша горілка коштуватиме близько 80 гривень, а цигарки - 17 гривень за пачку. Ніби то й правильно робити шкідливі звички дорожчими. Але такими високими акцизами влада розвиває тіньовий бізнес. Інакше в бідній країні бути не може", - каже Володимир Марченко.
Не скасували дефіциту НАК "Нафтогазу"
Відповідно до бюджету дефіцит НАК Нафтогазу буде на рівні 83 млрд грн. Цьогорічний був понад 120.
"Це небагато. Але в цьому випадку депутати применшили цифру. Субсидії цьогоріч і енергетична політика суттєво не скоротили витрат газу. Тому варто орієнтуватися на те, що реальний дефіцит буде на рівні 100 мільярдів гривень. Ці гроші прийдеться десь позичати", - пояснює економіст.
Збільшать фінансування Фонду гарантування вкладів
"Точно ще не відомо, на скільки. Ця сума варіювалася. Проте це правильне і послідовне рішення. Адже зараз НБУ проводить політику украпнення банківської системи. Це означає, що деякі фінустанови закриватимуть, деякі валитимуться самі. Тому механізми відшкоджування вкладникам грошей мають бути закладені у видаткову частину", - каже експерт.