Від правильної постановки та формулювання фінансових цілей на новий рік залежить свій рівень достатку і сім'ї.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Мрії назавжди залишаться мріями, якщо їх не трансформувати у плани. Для цього варто дотримуватися спеціального підходу та якнайповніше уявляти бажане", - каже "Знай" психолог Павло Войтюк. Він розповів, як формулювати фінансові бажання перед настанням Нового року.
Мета має бути чіткою і зрозумілою
Не варто бажати благополуччя, достатньої кількості грошей чи позбавлення всіх боргів.
"Майже все бажане для людини реально, адже кожен використовує щодня 20-30 відсотків від своїх можливостей. Головне чітко являти бажане. Якщо маєте борги, заплануйте конкретну суму, яку віддасте. Якщо прагнете збільшення зарплати, чітко сформулюйте на скільки — 3-5 чи 10 тисяч гривень", - каже фахівець.
Читайте також Які фрази блокують притік грошей
Бажання повинні бути обліковими.
Всі бажання і прагнення варто переводити у цифри. По-перше, кожне бажання повинне мати свою порядкову цифру. По-друге, потрібно знати вартість товару, який хочете придбати. По-третє, слід вирахувати, коли зможете її придбати.
"Звісно, все передбачити не можливо. Але прості арефметичні операції допоможуть тримати в голові ці плани. Яким би складним не було їхнє втілення, на підсвідомому рівні з'явиться впевненість у їхньому здійсненні", - пояснює психолог.
Мета або ціль має співпадати зі стилем життя і бути реальним
Якщо вона не співпадає, то це лише мрія. Або, можливо, треба змінити свій стиль життя.
"Не можна працюючи не держслужбі за 2 тисячі гривень у місяць, маючи борги і двох дітей, планувати покупку новенького автомобіля із автосалону наступного року. Навіть, якщо нічого не їсти, реально назбирати у кращому разі 18-20 відсотків від вартості машини. Натомість велосипед чи мотороллер купити при такому стилі життя реально", - говорить Войтюк
На виконання бажання і цілей встановлюють конкретні терміни.
Інакше не буде часової прив'язки. Це дуже важливо, адже над кожною метою потрібно щодня працювати. Велику ціль розбивають на 3-5 кроків її досягнення. Встановлюють конкретні терміни виконання завдань. Лише тоді, коли є реальні графіки, можна мобілізувати сили.
"Як показує практика, люди, які не ставлять часових термінів і дедлайнів, переносять реальні цілі з року в рік. Коли таких стає більше 4-5, відчувають себе пригнічено. В декого починається депресія".
У здійснення фінансових планів варто вірити.
Коли є чіткий список додаткових доходів, бажаних покупок і дат, коли хотілося б цей стан речей змінити, людина починає вірити у здійснення задумів. Вона підсвідомо візуалізує бажане.
"Якщо пазл із реальних доходів, теперішніх фінансових можливостей і способу життя не зовсім складається, не ставте хрест на своїх бажаннях. Якщо вірите у них і працюєте над ними щодня, то доля за вас складе цей пазл", - каже психолог.