22 з 28 країн Євросоюзу завершили процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 4 країни перебувають у статусі проведення ратифікації, Греція та Кіпр досі її обговорюють.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Всі політичні партії Греції запевнили нас, що після завершення періоду виборів у них процес ратифікації Угоди значно прискориться. Цю ж позицію підтримав і МЗС Греції", - заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Кіпр не запускає процедуру ратифікації через лобі щодо оподаткування компаній з подвійною реєстрацією.
"Парламент Кіпру хотів остаточно побачити наше бажання і нашу відданість справі, зокрема, внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Є значне лобі в кіпрському парламенті. Зараз це питання вирішено", - пояснив Клімкін.
Експерти вказують, що формально Європейська Рада вже може розглянути Угоду про Асоціацію.
"Угода не передбачає згоди всіх 28 країн Євросоюзу, достатньо дві третини членів. Тобто позиція Греції та Кіпру суттєво не вплине на підписання Угоди з Україною. Думаю, що до кінця року процес буде завершено, оскільки з першого січня вступає в дію економічна частина Угоди", - сказав "Знай" політолог Андреас Умланд.
Читайте також: Голандці призупинили Асоціацію з Україною
В Чехії, Бельгії, Італії та Нідерландах процес ратифікації триває. Крім країн-членів ЄС ратифікувати Угоду мають Євроатом та Європейська Рада. Остання зробить це після того, як процедуру завершать усі 28 країн Союзу.
Угода про Асоціацію Україна-ЄС передбачає гармонізацію в галузі права, створення зони вільної торгівлі, запровадження безвізового режиму та поглиблення культурних зв'язків.