22 з 28 країн Євросоюзу завершили процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 4 країни перебувають у статусі проведення ратифікації, Греція та Кіпр досі її обговорюють.

"Всі політичні партії Греції запевнили нас, що після завершення періоду виборів у них процес ратифікації Угоди значно прискориться. Цю ж позицію підтримав і МЗС Греції", - заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Кіпр не запускає процедуру ратифікації через лобі щодо оподаткування компаній з подвійною реєстрацією.

"Парламент Кіпру хотів остаточно побачити наше бажання і нашу відданість справі, зокрема, внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Є значне лобі в кіпрському парламенті. Зараз це питання вирішено", - пояснив Клімкін.

Експерти вказують, що формально Європейська Рада вже може розглянути Угоду про Асоціацію.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Угода не передбачає згоди всіх 28 країн Євросоюзу, достатньо дві третини членів. Тобто позиція Греції та Кіпру суттєво не вплине на підписання Угоди з Україною. Думаю, що до кінця року процес буде завершено, оскільки з першого січня вступає в дію економічна частина Угоди", - сказав "Знай" політолог Андреас Умланд.

Читайте також: Голандці призупинили Асоціацію з Україною

В Чехії, Бельгії, Італії та Нідерландах процес ратифікації триває. Крім країн-членів ЄС ратифікувати Угоду мають Євроатом та Європейська Рада. Остання зробить це після того, як процедуру завершать усі 28 країн Союзу.

Угода про Асоціацію Україна-ЄС передбачає гармонізацію в галузі права, створення зони вільної торгівлі, запровадження безвізового режиму та поглиблення культурних зв'язків.