Росія активно наносить авіаудари по Сирії, стверджуючи, що вони направлені на позиції та осередки ІДІЛ. Керівництво країни заявляє, що таким чином РФ допомагає світу боротися із тероризмом.

Але що насправді хоче вирішити Володимир Путін, втрутившись на Близький Схід - зону інтересів США, в інтерв'ю "Знай" пояснив військовий експерт Олег Жданов.

- Для Путіна — це вихід в геополітику і намагання відтворити двополярний світ. Він використав трибуну ООН в якості вікна. Доти він був практично в ізоляції. А з трибуни ООН він заявив про те, що готовий допомагати всьому світу боротися з тероризмом.

І щоб не бути голослівним, а показати реальні кроки, він входить в Сирію. Якщо РФ робить в Сирії базу ВВС та ВМС - це фактично повністю розвалює систему оборони південних країн Європи, дає можливість контролювати Гібралтар. Рим і Мадрид опиняються у 40 хвилинах досяжності російської авіації.

Читайте також: Туреччина просить РФ та США не підтримувати сирійських курдів

Популярні новини зараз
Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" Головне за ніч 2 жовтня: "мобіки" путіна самознищилися, Тарас Цимбалюк на таблетках, а на Новий рік "Олів'є" не буде На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Друге — хто контролюватиме сирійську територію, той визначатиме поставки енергоресурсів на європейський ринок. Американці затягували конфлікт із Сирією - обмежились лише авіаударами - для того, щоб не дати Катару викинути свій дешевий газ на європейський ринок. Тоді стало б нерентабальним будівництво LNG-терміналів для скрапленого американського газу. Але без піхоти війну не виграти!

- Для чого Путіну підтримувати режим Асада?

- Якщо Асад переможе - Путін може дозволити Катару прокласти трубу через Сирію в Європу. Купувати американський газ стане нерентабельно. Якщо зараз США вистоять у Сирії — вони будуть контролювати цей процес. Якщо ні - Путін відкриє там бази.

Тоді ми знову повертаємось до двополярного світу. Путін стає світовим лідером. Після Сирії він повернеться до справ в Україні і розбереться з нами.

- Тому й Захід збентежений втручання Росії у Сирію. Особливо нервують США і НАТО!?

- США через Польщу створюють свій пул країн Східної Європи, лояльних до їх політики. Вони категорично не згодні з тим, що треба знімати санкції, йти на переговори з Росією, здавати Україну. Американці вважають Україну буферною зоною.

Читайте також: Штати не приймуть делегацію РФ на чолі з Медведєвим

В США прекрасно розуміють - якщо Україна йде під Росію - буферної зони більше нема. Після України Путін запускає свої щупальця далі. Тому Східна Європа готова боротися до кінця. Вона підтримає й силовий варіант, якщо на нього відважиться Україна. А от Західна Європа готова співпрацювати із Росією. Санкції вони ввели лише під тиском США.

- Чи зможуть американці дотиснути Путіна примусити його піти із Сирії?

- Зможуть, але політично й економічно. Ніхто не піде на військове протистояння із Путіним. Третій у світі ядерний арсенал — це вагомий аргумент. А він у знаходиться у Путіна. В то же час, в нього закінчується запас військ, які він може кидати в пекло війни.

Далі йому треба або оголошувати мобілізацію або розвертати компанію по найму. Ні першого, ні другого він не може зробити, бо градус настрою у суспільстві підходить до критичного. У росіян розрив шаблону - ще вчора хунтою і фашистами була Україна, а сьогодні - наша сестра Сирія. Пропаганда цього ще не може пояснити.

Та й Обама розуміє, що нині на карту поставлений авторитет США. Якщо вони не дотиснуть Росію у Сирії, значить ми знову опинимось у стані "холодної війни".