Федеральна міграційна служба Росії заявила, що до кінця листопада громадяни України, які перебувають на території РФ мають визначити свій правовий статус.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩе раніше до Держдуми внесли проект закону, що забороняє в'їзд на територію РФ воїнів АТО-українців. В Україні не стихають розмови з приводу того, що між країнами потрібно вводити візовий режим.
Експерти прокоментували "Знай" ситуацію, яка склалася.
Військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій пояснює, що зараз українців у Росії вважають великою проблемою, якої треба позбутися.
Читайте також: Керівник Єврокомісії закликав відновити відносини із Росією
"По-перше, в обох країнах нині постало питання подвійного громадянства. Хтось отримав російський паспорт у Криму і не позбавився українського, хтось ще з часів Радянського Союзу має два громадянства. У Росії є бази даних, де такі люди на обліку. Це необхідно, щоб потім шантажувати, або вербувати їх. Зараз Росія вирішила оновити ці бази і ми всі розуміємо для чого.
По-друге, у Росії проблеми з українськими заробітчанами. Ввівши додаткові обмеження, росіяни сподіваються, що частина українців поїде назад.
По-третє – на території РФ перебуває багато біженців з Донбасу. Їх треба утримувати. Росіяни робити цього не хочуть. Обмежуючи права, вони сподіваються, що біженці вирушать додому. А на Донбасі роботи немає, серйозний бізнес звідти пішов. Чоловічому населенню, яке повернеться, нема куди йти. Тільки в лави сепаратистів – там платять хоч щось. На це і розраховують в Кремлі", - розказує Козій.
Військовий експерт Олексій Арестович переконує, що між країнами таки потрібно вводити візовий режим.
"Ще з часів Єльцина у Росії і до часів Януковича в Україні між двома країнами існував такий собі кордон дружби. Зараз, після півтора року війни, російська система налаштована робити односторонні кроки не на користь України. Саме тому у РФ вирішили перерахувати українців і заборонити в'їзд на територію учасникам АТО. Це санкції проти громадян. Всі заборони прив'язані до однієї дати – 1 січня, коли почне діяти Асоціація з ЄС", - каже Олексій Арестович.
На його думку, Україні варто зробити діаметральні кроки.
Читайте також: РФ перекинула до Сирії близько тисячі найманців з Донбасу
"Мова не йде про те, аби розірвати дипломатичні стосунки. Але створити певний фільтр і обмежити пропуск російських громадян на територію України – варто. Розумію, що це викличе певні труднощі. Але у країні йде війна – потрібно звикати до незручностей", - пояснює експерт.
Керівник Інституту дослідження екстремізму Олег Зарубінський пояснює, що у візовому режимі між Росією та Україною немає нічого страшного.
"Українській владі варто, перш за все, керуватися інтересами своїх громадян. В РФ зараз працюють тисячі українців. Тому перед введенням візового режиму потрібно попіклуватися, аби всі ці люди мали роботу в Україні", - каже Зарубінський.
За словами експерта, не зважаючи на фінансові втрати, Україні варто здійснювати певну санкційну програму проти агресора.
"Всі давно зрозуміли, що на Сході немає ніякої антитерористичної операції. Там йде війна! Світ підтримав нас та запровадив санкції проти Росії. Ми повинні давати свою адекватну відповідь. Тому економічні інтереси зараз другорядні. На першому - політичні", - каже Зарубінський.