Десять найпотужніших волонтерських організацій України звернулися до політиків з вимогою негайно прийняти необхідні зміни в законодавство на рівні комітету Верховної ради та проголосувати за початок реформування медичної галузі. Волонтери зауважують, що неефективність нинішньої системи коштувала життя багатьом бійців на передовій.

"Всі ми - платники податків. Ми витрачаємо на медицину 54 млрд. гривень, це на 30% більше витрат на армію. Ці кошти витрачаються непрозоро і неефективно. Протягом останнього року ми неодноразово були вимушені заміщати державу там, де вона не впоралась. І це дає нам право вимагати від влади виконати нарешті її завдання", - йдеться у відкритому листі активістів.

Волонтери зауважують, що поки вся країна будувала нову армію – вони фактично створювали нову медицину, але не можуть робити це завжди.

"Реформа медицини стосується кожного: від воїнів на фронті, інвалідів бойових дій, цивільних і військових медиків до всіх жителів України. Кожного дня декілька хлопців на фронті отримують поранення і перетворюються у пацієнтів. Українська медична система неефективна і надмірно централізована. Вона не допомагає лікарям, а зазвичай заважає їм лікувати людей. Це знання коштувало життя багатьом бійцям", - написали волонтери.

Читайте також: Депутати відверто саботують реформу охорони здоров'я – експерт

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Зокрема, активісти вимагають підтримати надання медичним закладам більшої автономії у використанні грошей, можливість офіційно заробляти додаткові гроші, обирати головних лікарів на відкритих конкурсах, відкрити інформацію про використання бюджетів медичних установ і скасувати радянську систему звітності.

"Будь-які злочинні спроби затримки змін, перешкоджають підвищенню ефективності та прозорості української медичної системи, очевидних і підтримуваних суспільством змін. Кожен день такої затримки - це здоров'я і життя реальних людей, хлопців з фронту, інвалідів війни, українців", - зазначається у зверненні.

Нагадаємо, що спільний проект Мінздрава, експертів та Адміністрації Президента був поданий на розгляд парламентського комітету з питань охорони здоров'я ще 7 липня. За два місяці депутати жодного разу не розглянули його по суті й досі не внесли до розгляду на порядок денний.