На закритій нараді Національної ради реформ Петро Порошенко запропонував відкликати закон "Про державну службу", який пройшов перше читання у Верховній раді й був схвалений Євросоюзом. Через неприйняття цього закону, Україна лишається понад ста мільйонів євро, які були готові надати європейці на перенабір та оновлення держструктур.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними співрозмовників Європейській правди, Порошенко наполягав на тому, що прийнятий в першому читанні закон, не задовольняє європейців.
"Президент сказав, що ЄС відкликав гроші, бо незадоволений текстом законопроекту... Гройсман сказав, що первинний текст закону був спотворений до невпізнання Кабміном і в нинішньому вигляді його приймати не можна", - цитує ЄП члена Нацради реформ від громадськості Даніїла Пасько.
У підсумку, президент та його прибічники вирішили відмовитися від цього проекту, а Гройсман запропонував створити нову робочу групу для розробки нового закону.
"Я встиг лише вставити два слова з вимогою не пропускати новий законопроект через уряд, аби знову не згаяти півроку. Значною мірою саме через цю жахливу історію з провалом реформи, яка є безумовним першим пріоритетом, 2015 рік буде названий роком змарнованих надій", - висловився член Нацради реформ Валерій Пекар.
Читайте також: ЄС виділить 75 мільйонів євро на реформування держслужби
Сьогодні зранку Даніїл Пасько спростував ствердження Європейської правди стосовно спроб президента провалити реформу, звинуватив в цьому уряд, і пообіцяв пояснити ситуацію сьогодні на брифінгу.
Нагадаємо, що закон "Про держслужбу" з великими перепонами був проголосований у Верховній раді в першому читанні 23 квітня. Прийняти його вдалося з п'ятої спроби після обідньої перерви. Зі свого боку, у липні Євросоюз запропонував надати додаткові 75 мільйонів євро до 600-та, які були запропоновані раніше, саме на проведення відкритих конкурсів, тестування і оновлення кадрового складу всіх державних органів України протягом 2016 року.
З весни відповідальність за саботування прийняття закону перекидають один на одного уряд, Адміністрація президента та Верховна рада.