У Київській області в районі Лісового масиву рятувальники гасять торф'яники водою. За словами пожежників, так гасити можна до зими.

Про це розповів Знай.ua мешканець одного із крайніх будинків масиву Олександр 30 серпня.

"Спілкувався з пожежниками, які гасять торфи в лісі - набирали воду з гідранта біля дому. Кажуть, якщо до морозів погасне - то це диво буде. Гасять просто поливаючи водою. Каже, що по правильному - треба екскаваторами обкопати і змішати з піском", - сказав він виданню.

Читайте також: На Київщині горить понад 30 гектарів торфовищ (фото, відео)

За словами рятувальників, "так - просто купу грошей списують".

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Один з їхніх вже при гасінні провалився, обгорів - горять вони до двох метрів в глибину", - додав він.

Тиждень дощів допоміг побороти димові пожежі торфу на Київщині минулого року.

"У мене на дачі позаторік горіли торфянників. Прямо в полі біля дачі трава загорілася - палили сміття, а там болото раніше було, тепер торф. Пожежників викликали, вони відкритий вогонь загасили і все. А торфянник димів місяць, тобто просто із землі йшов дим. Поки не пішли дощі. Через тиждень дощів дим пропав", - поділився досвідом у соціальних мережах киянин Максим.

Нагадаємо, рятувальники продовжують боротись з горінням торф'яників площею понад 30 гектарів.

"Наразі для ліквідації загорання покладів торфу залучено 102 людини особового складу, 30 одиниць пожежно-рятувальної техніки та три мотопомпи", - йдеться в повідомленні сайту Держслужби з надзвичайних ситуацій у Київській області

Гасіння торфовищ проводять: у Бородянському, Іванківському, Вишгородському, Києво-Святошинському, Макарівському районах, також в Ірпінській зоні, інформують у відомстві.

"Торф повільно прогорає на всю глибину залягання, яка може досягати двох-трьох і більше метрів. Тривалий час після вигоряння в них зберігається висока температура, тому провалившись в районі торф'яної пожежі, людина може бути приреченою", - наголосили у відомстві.