Київська фірма взялась за виробництво гідрогелевих пов'язок – українського ноу-хау, яке розробили у Національному університеті "Львівська політехніка" на кафедрі органічної хімії. Щомісяця фірма випускатиме по тисячі штук.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля реалізації цієї ідеї дослідники витратили п'ять років. Пов'язка на 95 відсотків складається з води, а полімерний каркас не дає їй вилитись, повідомляє телеканал "24".
"Для того, щоб надати їй механічну міцність, щоб вона захищала рани зволожувала і не руйнувалася ми застосували унікальну технологію – вмонтували у воду поліпропілен. Це рішення на рівні нанотехнологій", – розповідає провідний науковий співробітник кафедри органічної хімії Володимир Самарик.
Готові пов'язки можна застосовувати при лікуванні вогнепальних ран, опіків та пролежнів, а ще при різноманітних пошкодженнях шкіри. Вона щільно прилягає і не дозволяє бактеріям розмножуватись. Перші зразки вже отримали військові на сході. Початковий задум науковців – суха пов'язка.
"Аби цю пов'язку перетворити в пов'язку, яка буде лікувати, її треба наситити лікувальним препаратом. У такий розчин потрібно опустити суху пов'язку на 10 хвилин", – додає Володимир Самарик.
При цьому, гідрогелева пов'язка від звичайних гелів разюче відрізняється.
"Вони мають в принципі недостатні фізико-механічні властивості. Зазвичай вони наносяться просто на уражену ділянку і все. Відміна наших гелів від інших - вони дають можливість вкривати великі площі, якщо людина має ураження шкіри", - зазначив завідувач кафедри органічної хімії НУ "Львівська Політехніка" Станіслав Воронов.
Читайте також: В космос вийшла ракета з українським двигуном (відео)
За виробництво пов'язок взялась київська приватна фірма "Укртехмед". Щомісяця випускає по тисячі штук.
"Випуск потрібно збільшити ну, як мінімум, у 100 разів. Тому що вони будуть застосовуватись і в аптечках наших бійців. Ми розраховували цю потребу, а потреба України сьогодні - майже вісім мільйонів", - пояснив керівник фірми, яка виробляє пов'язки, Володимир Тавокін.
Якщо виробництво збільшать, пов'язки з'являться у всіх аптеках. Вартість їх не має перевищувати півсотні гривень.