Американські вчені виявили, що люди старіють із різною швидкістю, а їхній реальний біологічний вік може в рази відрізнятися від календарного.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Lenta.ru, із посиланям на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
"Геронтологи вивчали близько тисячі ровесників - 38-річних жителів новозеландського міста. Це - учасники так званого "Данідінского дослідження", де відстежується життєвий шлях новозеландців, народжених в 1972 і 1973 роках в Данідіне. Дане дослідження тривало 12 років", - ідеться в повідомленні.
Читайте також: Учені Японії розробили штучне людське обличчя
Дослідники склали список із 18 біологічних маркерів, які відображають реальний вік людини. Наприклад - стан нирок і печінки, рівень холестерину, функціональний стан серцево-судинної системи.
Динаміку змін цих маркерів заміряли, коли данідінцам було 26, 32 і 38 років. Виявилося, що біологічний вік 38-річних варіювався від 28 до 61 року.
Таким чином, до кожного дня народження деяких учасників дослідження в їх житті проходило півтора-два роки.
Ті, у кого біологічний вік перевищував календарний, погано проходили тести, які зазвичай дають людям похилого віку - на координацію рухів і рішення нетривіальних задач. Найважче їм давалися і фізичні зусилля, наприклад піднімання сходами.
Також учені запросили добровольців-студентів і попросили їх визначити вік данідінцев по фотографіях. Виявилося, що біологічно старші люди сприймаються такими і на фотознімках.
Дослідження має наблизити геронтологів до їхньої головної мети - працювати із самим процесом старіння, а не із його проявами у вигляді хвороб.