Біженців з Донбасу змушують працювати у Сибіру за копійки

поділитись

За час конфлікту на сході України кількість внутрішніх переселенців збільшилась до 1,2 мільйона людей. Про це повідомляють Центр новин ООН.

Під час поїздки на Донбас міжнародні експерти з'ясували, що на тимчасово окупованих територіях різко погіршилися умови життя. У багатьох школах вчителі по три місяці не отримують зарплати, а в районних центрах навчальні заклади взагалі закриті через бойові дії.

Експерти ООН відзначили, що на території, яка не підконтрольна українському уряду, різко зросли ціни на продовольство через дефіцит товарів. Бойові дії на сході України порушили звичну систему поставок продуктів.

Найскладніше становище у пенсіонерів, які через окупацію залишились без виплат.

"Я весь день проводжу у ванні, накриваюся дошкою, бо боюся, що снаряд потрапить в мій дім. Виїхати не можу, тому що шкода залишати трикімнатну квартиру. У сусідньому будинку знесло половину фасаду, страшно у вікно дивитися. Продукти все ж є, але ціни на них завищені, одне вершкове масло коштує близько 60 гривень. Ще гірше з медикаментами ", - розповіла "Знай" 60-річна мешканка Донецька Надія.

У той же час зросла кількість біженців з України. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що 778 тисяч українців залишили країну.

З цього числа тимчасовий притулок у Росії отримали близько 330 тисяч. Глава федеральної міграційної служби РФ Костянтин Ромодановський зазначив, що понад 170 тисяч громадян отримали дозвіл на тимчасове проживання, решта - на тимчасовий притулок. Російська влада відзначила, що такі українці є додатковим "демографічним ресурсом" і можуть залишитися в країні надовго.

Варто відзначити, що очікування українців, які виїхали в Росію, не співпадають з реальністю.

"Моя сестра з чоловіком поїхали з Красноармійська ще восени. Нас тут всіх лякали "злими бандерівцями", на когось подіяла така пропаганда, на когось - ні, а таких більшість. Дуже сумно було дізнатися, що чоловіка сестри відправили працювати в Сибір. Ну і сестра з ним поїхала, сім'я все-таки. Дитину туди забрали. Дзвонять по скайпу, скаржаться, чоловік сестри працює на заводі, грошей мало, холодно, умови життя значно гірші. Тим не менше, бандерівці в Красноармійськ не прийшли, все спокійно, всі співають гімн України ", - повідомила "Знай" жителька Красноармійська Стася.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Історія однієї маленької утопії
0
0
18:58 12.03.2018
Про що не говорили у школі
0
0
12:50 09.03.2018