В інтернет-мережу потрапили фотознімки знаменитої Пейзажної алеї у Києві. Виявляється, її перетворили на ринок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАвтор скульптур на алеї Костянтин Стретуцький власним коштом підтримує на алеї чистоту та озеленює її.
"Пейзажна алея задумувалась, як місце відпочинку киян. Потроху тут почали осідати торговці, а зараз вже й барахолки проводять. Алея перетворилась на привокзальну площу", - коментує Скретуцький.
Організаторка фестивалю "Київмаркет" Марія Драгіна 12 квітня увосьме провела тут фестиваль. Вона каже, що їхній захід - неприбутковий. А волонтери на ньому збирають допомогу бійцям АТО, тваринам, біженцям.
На квітневому фестивалі було 400 продавців та близько 5 тисяч відвідувачів.
"Це неподобство, що таке видатне місце у Києві ніяк не охороняється. Ситуацію з Пейзажною алеєю можна врятувати, якщо надати її статус скверу. Тоді візьме під захист відповідний департамент КМДА", - каже "Знай" Олександр Сергієнко, директор Інституту міста.
Після торговців залишаються купи сміття та витоптані газони.
"Як варіант, тут би стала у нагоді муніципальна міліція. Я спостерігав таке явище в Тулузі у Франції. Там на центральну площу міста приїздили торгувати фермери. Міська влада чітко визначила – торгувати дозволено лише до 17 години вечора. Після 17 на площі уже нікого не було. Бо могла б прийти муніципальна міліція. А до 6 ранку комунальники прибрали все сміття", - каже Сергієнко.
Муніципальна міліція могла б навести порядок в будь-якому місті.
"Відповідний законопроект про це уже лежить у Верховній Раді. Але там сказано, що муніципальна міліція може існувати, лише коли міський бюджет зможе її оплатити. Отже, маленьким містам така міліція не світить?" - додає Сергієнко.