Біографія
Олег Ляшко народився в 1972 році на Чернігівщині. У віці двох років хлопчика віддали в школу-інтернат. Це було пов'язано з тим, що батьки розлучилися, а мама Олега була не в змозі виховувати і забезпечувати дитину одна. За своє нелегке дитяче життя Ляшко побував в трьох дитбудинках, підробляв пастухом, щоб мати хоч якісь кошти для існування. А по закінченню 9 класів хлопчик вступив в ПТУ вчитися на сільськогосподарського працівника.
Сім'я
Освіта
Має освіту Харківського педагогічного інституту за направленням - юриспруденція.
Кар'єра і бізнес
Першою роботою майбутнього депутата була посада скотаря в колгоспі на Луганщині. У 90-ті роки Ляшко відправляється підкорювати столицю. Він захоплювався журналістикою, тому відразу вирішив шукати роботу в пресі. Завдяки рекомендація, він потрапив на стажування на Радіо Свобода.
Потім йому пощастило влаштуватися журналістом газети «Молода гвардія». Пізніше він доріс до посади завідувача відділом редакції.
До 1995 року Олег Володимирович працював редактором в газеті «Комерційні вісті», куди його порекомендував чиновник Олег Слєпічев. Після журналіст звільнився і перейшов до видання Правда України, в якому займався політичними матеріалами. А через короткий час очолив рубрику видання, що висвітлює політичні події країни.
У 1994 журналіста заарештували, його звинуватили в незаконному привласненні державного майна. Ляшко представлявся помічником міністра внутрішніх справ завдяки чому незаконно отримав авто і квартиру. Злочинця засудили до шести років позбавлення волі, але вже через рік випустили по амністії.
У 2000 році отримав посаду головного редактора у виданні Свобода.
Через рік Ляшко знову опинився в центрі скандалу. Його засудили до двох років умовно за наклеп про Василя Дурдинця. Однак суд Європи виправдав журналіста, при цьому звинувативши чинну владу в переслідуванні працівників преси.
Кар'єра політика
Олег Валерійович тричі намагався потрапити в Парламент. Перша спроба - в 1998 році, але кандидат вирішив відмовитися від виборів через невідомі причини. У 2002 році знову спробував отримати статус нардепа, але безуспішно.
Тільки через чотири роки Ляшку вдалося пройти в Парламент від партії Юлії Тимошенко. Тоді Олег Володимирович посів третє місце. Наступного року знову відбулися вибори - депутату вдалося втриматися в ВР.
У тому ж році Ляшко публічно заявив, що має підтвердження передачі великої суми депутатами-регіоналами представникам Соціалістичної партії. Відповідно до розповіді Ляшка, угода передбачала, що СПУ увійде в коаліцію з Партією Регіонів за триста мільйонів. Депутат написав заяву в Генеральну прокуратуру, але слідство вирішило, що аргументи депутат не достатні.
У 2010 році депутата вигнали з партії Тимошенко за співпрацю з коаліцією більшості. Через два роки знову пройшов до Верховної Ради вже в складі власної партії, яка тоді отримала 1,08% голосів.
Олег Володимирович брав активну участь в Євромайдані. І в 2014 році Нардеп на позачергових виборах президента зайняв третє місце з результатом 8,32%. У тому ж році партія Ляшко пройшла в ВР, набравши на виборах 7,44% голосів виборців.
Політична програма.
Над назвою програми політик не став «заморачіватьтся» і назвав її просто – «План Ляшка». Кандидат в президенти обіцяє забезпечити кожного українця «повним холодильником». М'ясо, за словами Ляшка, буде водитися кожен день, а не тільки у свята.
Політичний діяч обіцяє вести боротьбу за гідні доходи, справедливі ціни і тарифи для кожного громадянина. У плани Олега Володимировича входить викорінення бідності, створення проекту з регулювання цін на медичні препарати, а також забезпечення доступним житлом молодь. Також політик обіцяє відновити промисловість і повагу до країни в усьому світі.
У разі перемоги Ляшко планує підвищити соціальні стандарти, підтримувати українських виробників, запропонувати дешеві кредити, а також створити робочі місця.
Подібні популістські гасла одного разу вже допомогли Олегу Ляшко – в 2014 році його партія змогла потрапити до Верховної Ради, а сам політик зайняв третє місце на виборах президента.
Компромат і чутки
Олег Ляшко неодноразово опинявся в центрі гучних скандалів. Як уже зазначалося, депутат має кілька судимостей.
У 2010 році в інтернеті опублікували відео, в якому людина дуже схожа на Ляшка, говорить про свої сексуальні відносини з чоловіком-покровителем на ім'я Боря. Відео було записано під час допиту в прокуратурі.
Скандальне відео Ляшка
За лічені години ролик розлетівся по всьому інтернету. У свою чергу, Олег Ляшко категорично заперечував причетність до скандального відео, звинувачував як конкурентів з інших партій, так і своїх колег з БЮТу в тому, що вони змонтували відеозапис. Через кілька днів після «зливу» відео, народного депутата виключили з партії за спільну роботу з коаліцією.
Це відеозапис на багато років визначив імідж нардепа. Його і сьогодні вважають таємним членом ЛГБТ-спільноти, хоча Ляшко має дружину і дитину.
У 2014 році партія Ляшко брала участь в створенні коаліційної угоди. Сергій Лещенко пізніше заявив, що Ляшко наполіг на тому, щоб з документа викреслили пункт, згідно з яким політичні партії не можу отримувати гроші від олігархів.
Начебто "допит"
Одного разу під час прямого ефіру політичної програми ведучий подзвонив по відеозв'язку Олегу Ляшко. Нардеп тоді заявив, що знаходиться в зоні бойових дій, звідти і вийшов в ефір. Поруч з ним знаходився, за його словами, сепаратист, якому Ляшко влаштував допит перед камерами. Пізніше виявилося, що це була постановка.
У 2014 році учасник студії Квартал 95 Володимир Зеленський виступив з критикою України і самого депутата Ляшко. Цей випадок обурив політика, він гнівно висловився на адресу гумориста в інтернеті. А пізніше додав, що не варто погано відгукуватися про свою батьківщину, тим більше, зі сцени. Нардеп назвав Зеленського «дегенератом».
Будиночок
У декларації Ляшка можна знайти будиночок, який він нібито знімає за 60.000 грн. на рік. Але всі ми знаємо, як політики люблять заповнювати свої декларації.
Відносно недавно з'явилося відео з квадрокоптера, який пролітав на цих "будиночком", який, до речі, знаходиться по сусідству з будинком Клюєва.
Як мінімум потрібно сказати, що, маленький будиночок такої площі на нещасних 16 сотках неподалік орендують за півтора мільйона гривень на рік.
Тому, якщо приблизно порахувати, то за оренду цього будиночка Ляшка повинен викладати раз в 25 більше.
Крім цього, люди, які живуть неподалік, помітили цей будинок задовго до того, як пан Ляшко зважився внести його в декларацію.
Та й кожен з нас сильно сумнівається в тому, що радикал дійсно його орендує. Уважно стежимо за першою хвилиною зйомки: на «подвір'ї» будинку стоять палетки з цуглою. А це означає, що будівництво триває. На орендованій території навряд чи хтось цим займався б.
Можливо корупціонер
Крім цього була інформація про те, що Ляшко причетний до корупційної схеми при закупівлі пожежних машин для Держслужби з надзвичайних ситуацій.
У його декларації було вказано, що він продав будівлю в Чернігівській області, де знаходиться штаб "Радикальної партії". Хоча співробітники стверджували, що вона все ще у власності Ляшка.
У 2009 році, через рік після банкрутства держпідприємства, ГСЧС перевела на рахунок приватної фірми з однойменною назвою «Завод Пожспецмаш», якою керував Авер'янов, 263 млн грн за постачання пожежної техніки.
Ось тільки журналісти дізналися, що виробництва у заводу немає, адже вони давно банкрути. Фірма переводила гроші на інше ТОВ зі схожою назвою - «Виробниче підприємство« Пожспецмаш », співзасновником якого була теща Олега Авер'янова.
Уже в 2015-му році Сергій Бочковський, що на нього тиснув Олег Ляшко, щоб в тендері ГСЧС для «Пожмашина». А після того, як його звільнили, на місце Бочковського зайняв безпосередньо Авер'янов.
А зовсім скоро після цього пройшов тендер, де виграв до речі не вищевказаний завод, адже це було б занадто очевидно, а «Ман трак енд бас Юкрейн». Але ось слідство незабаром встановило, що все було трохи складніше, і після перемоги третини виграшу вони перерахували «Пожмашину».
А після всього цього, протягом року Олег Ляшко витратив на нерухомість більше 20 мільйонів грн.
Автомобілі Ляшка
Крім елітної нерухомості, яка в декларації була оцінена власником в копійки, він так само забув вказати чимало елітних і досить дорогих автомобілів.
Згідно з декларацією, у власності Ляшко Mercedes S 550 і Land Cruiser.
Незважаючи на це, журналісти помітили як вранці з двору Ляшко виїжджає броньований Cadillac Escaladе, який нерідко бачили на парковці Верховної Ради.
А найцікавіше, що два своїх інших автомобілы, Ляшко вніс до декларації лише після того, як журналісти викрили його у брехні і відсутності їх в документі.
Загадкові переміщення
Ляшко вже занадто "реактивний". Він за один день може потрапити в кадри в трьох різних містах України.
А розкрити секрет таких переміщень виявилося зовсім не складно. Якщо вірити деяким ЗМІ, то, наприклад, переліт в Волинь обійшовся йому в 18 тисяч доларів. Звичайно, нардеп одразу сказав, що йому допомогли добрі люди.
Метою поїздки була допомога воїнам АТО. Так, дійсно, добре діло. Ось тільки за цих майже 20 тисяч доларів можна було купити величезну кількість необхідної амуніції для хлопців, які захищають Україну.
Але ні, пан Ляшко (або добрі дяді, які йому допомогли) вирішили, що комфорт депутата, або ж піар набагато важливіше безпеки воїнів АТО.
Останнім часом експерти почали помічати, що Олег Ляшко і його радикальна партія лобіюють проекти, які дуже навіть вигідні Рінату Ахметову, пройдемося по списку нижче.
Наприклад, законопроекти, які запропонували депутати РПЛ №2216а, №6382, №3868, а також №6475 і №7206 - всі так, чи інакше були б вигідні Рінату Ахметову. Про це говорять експерти:
З Ляшко ростуть ноги Ахметова: які закони лобіює Радикальна Партія
Останнім часом експерти почали помічати, що Олег Ляшко і його радикальна партія лобіюють проекти, які дуже навіть вигідні Рінату Ахметову, пройдемося по списку нижче. Проце пише портал Акценти.
Наприклад, перший законопроект стосується будівництва технопарків. Його ініціатор Віктор Галасюк ще в 2012 році хотів почати це будівництво, але тоді з'ясувалося, що проект - лише схема відмивання державних грошей. Також вигоду від цього може отримати і Вадим Новінський, у якого спільний бізнес з Ахметовим ще з 2007 року.
Законопроект №7206 має красиву назву "Купуй українське", але на ділі він дозволяє лише продавати держтовари українського виробництва з націнкою в 40%. Яка, за словами експерта і стала б прибутком самого Ріната Ахметова.
За цей законопроект вже готові голосувати 20 депутатів, всі вони були з опозиційного блоку.
Інший законопроект №6382 дозволив Ахметову і його підприємствам залишити металобрухт в країні і використовувати його в цілях своїх підприємств.
Крім цього виконавчий комітет Радикальної партії Ляшка очолила людина, яка раніше працювала з Ринатом Ахметовим. Юрій Зінченко раніше був директором одного з підприємств в Маріуполі, яке входить до групи "Метінвест". А вона ж і належить самому олігарху. Багато експертів говорять, що це закономірний крок у ході переговорів Ахметова і Ляшка.
Багато експертів сходяться в тому, що такий хід Ахметова не зовсім закономірний, адже він інвестує гроші в партію, яка цілком проукраїнська. Але це дуже хороший крок для майбутніх парламентських виборів.
Політологи кажуть, що зараз Ахметов ділить Опоблок з Льовочкіним, але цього йому недостатньо, тому було прийнято рішення співпрацювати саме з Олегом Ляшко.
У червні екс-нардеп України від Радикальної партії Андрій Артеменко, позбавлений громадянства України указом Президента України Петра Порошенка і нині переховується в США, заявив, сказав що саме Ахметов є "прямим спонсором і керівником Олега Валерійовича". Ще кілька мільйонів доларів за словами екс-нардепа в партію влили бізнесмени, що увійшли до прохідної частини партійного списку.
А Олександр Онищенко в своїй книзі "Петро П'ятий" писав, що особисто передавав Олегу Ляшко мільйони доларів. І це робилося в інтересах тодішнього президента України Петра Порошенка.
Також він описав цікаву історію, яка була пов'язана з голосуванням за Віктора Шокіна на посаду генпрокурора країни. За словами екс-нардепа, Ляшко тоді за голоси своєї партії зажадав 10 млн. доларів, а йому запропонували лише 2. Домовитися вони не змогли, тому гроші пішли іншим людям.
"Коли Ляшко зрозумів, що втратив два мільйони на порожньому місці, він вискочив на парламентську трибуну і почав качати істерику про змову Порошенко з регіоналами і про те, що Шокін обслуговуватиме банду Януковича, як тільки його призначать генпрокурором", - згадує Онищенко.
Зрештою, виходячи з усього цього, експерти кажуть, про те, що Олег Ляшко був "ручною опозицією" Петра Порошенка. Адже олігарх дуже вміло домовлявся з колишнім главою країни і в той же час фінансував, здавалося б, одних з найголовніших ворогів влади Опозиційний блок і Радикальну партію Ляшка.
Дружина політика Росита отримала 559 тисяч гривень від продажу рухомого майна та ще 25 тисяч 988 гривень страхових виплат.
Нардеп володіє квартирою в столиці (95,5 кв. метрів), а також офісним приміщенням (182,8 кв. метрів). У селі Козин Ляшко має земельну ділянку і віллу з площею 358 кв. метрів. У минулому році нардеп купив його за 11 мільйонів гривень. Також під Києвом політик має шість ділянок землі.
Дружина політика є власницею заміського будинку площею 296 кв. метра і земельної ділянки в столиці площею 605 кв. метра.
У сім'ї Ляшка є три машини - дві Toyota Land Cruiser і Mercedes-Benz GLE 250. У своїй декларації Олег Валерійович вказав комплект елітних годинників, колекцію монет і розбавив все це сільськими вилами.
Крім того, Ляшко має колекцію монет від НБУ і іноземних монет з дорогоцінних металів, дорогоцінні вила, 4 елітних годинника, дорогу бігову доріжку і велотренажер, три комплекти меблів. Дружина політика має низку ювелірних виробів: 4 парами сережок, каблучки, хрестики, браслети, кольє.
У Ляшко є також корпоративні права на ЗАТ "Редакція газети" Політика ".
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт Олега Ляшка
Сторінка політика в Фейсбук
Сторінка Ляшко в Твіттер