Це досьє відкриє читачеві деякі особисті та професійні сторони українського політика. А також проілюструє його статки. Дізнайтеся, скільки грошей Олександр Біленький встиг заробити. Чоловік любить дорогі брендові костюми, вважає за краще їздити на розкішному авті, володів заводом (50% акцій). Звідки все це у глави облради? Подивіться відео та дізнайтеся правду: як живе перша особа бідної Полтавської області та що розповідає про свої достатки.
Біографія
Народився 3 червня 1974 року.
Знак зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Захоплення: волейбол, спортивний туризм (із шостого класу посилено займався туризмом). За його власним твердженням у інтерв'ю сайту міста Полтава, політик не звик відпочивати, тому що «не любить випадати з робочого ритму». А ще грає на гітарі та співає.
У літературі віддає перевагу фантастиці. Любить слухати аудіокниги. Улюблені твори Аркадія та Бориса Стругацьких: «Важко бути Богом», «Понеділок починається в суботу», «Пікнік на узбіччі».
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в Решетилівці Полтавської області. Тут він народився і виріс. Батьки - звичайні робітники. Батька, Юрія Петровича, вже немає в живих - помер у 2009 р. Мати, Наталія Василівна, нині - пенсіонерка.
Сім'я: дружина - Оксана Олександрівна (1978 р.н.) Одружилася пара в 1999 р. Олександру на той момент було 25, його дружині - 21 рік. Діти: два сина - Єгор та Олександр. Старша дитина з'явилася на світ у тому ж році, коли пара побралася, друга - через рік.
Освіта
Навчався в Решетилівської середній школі.
У сімнадцять років, після її закінчення, вступив до Решетилівського ПТУ №52. Через рік після навчання його забрали до армії.
Два роки служив у полігоні ракетних військ і артилерії. Місце служби - село Дівички (Переяслав-Хмельницький район, Київська область). Заступник командира взводу, старший сержант.
Вищу освіту здобув у двадцятисемирічному віці. У 2001 році закінчив історичний факультет Полтавського державного університету ім. В. Короленка.
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність розпочав у двадцятирічному віці. Після служби в армії чотири роки керував гуртком у центрі туризму та краєзнавства Решетілова.
Політичну діяльність почав у 1998 р. Протягом восьми років був помічником-консультантом народного депутата України.
Потім став приватним підприємцем. У 2006-му заснував ТОВ «Петровсько-Роменський цегельний завод». Генеральний директор організував свій бізнес, придбавши бездіяльний на той момент цегельний завод навпіл зі своїм товаришем.
Наступний крок громадського діяча - придбання в 2013 році підприємства з виробництва безалкогольних і солодких напоїв у Бердичеві - Бердичівський завод безалкогольних напоїв. При цьому Олександр Юрійович стає його виконавчим директором, не залишає і політику, часто консультуючи різних громадських і державних діячів.
З 2014 року - активіст волонтерського руху, допомагає військовослужбовцям зони АТО, малозабезпеченим, інвалідам та їхнім сім'ям.
Через рік створює громадську організацію «Патріоти Решетилівщині».
З 4 грудня 2015 року - голова Полтавської облради.
Компромат і чутки
Електронна декларація дозволяє простежити деяку частину того, чим володіє той чи інший чиновник. Так що невеликі плюси в діяльності Національного антикорупційного бюро України, далекого від ідеалу, все-таки є. Але, провівши дослідження е-декларацій високопосадовців, у тому числі Біленького, стає зрозуміло: ефективної підзвітності чиновників немає. І про це свідчать багато фактів.
Політики не завжди все декларують. Та й мільйонні заощадження часто переписують на своїх половинок. Справжню інформацію, напевно, ніхто не відображає. Збрехав у декларації - можеш розраховувати на безкарність. Звичайно ж, декларування доходів високопоставленими особами не є корупційним, але все одно виходить, що покриває корупцію.
Ось і в деклараціях Олександра Біленького є деякі невідповідності. У 2015 році з нерухомого майна зазначено цілісний комплекс - цегляний завод, куплений 11 грудня 2006 року загальною площею 2 тис. 608 м². Знаходиться в Петрівці-Роменській Гадяцького району Полтавської області. Тут поки нічого такого, до чого б можна було приспікатися, не бачимо. Йдемо далі.
Житловий будинок, придбаний у Ганжах Решетилівського району Полтавської області 28 грудня 2013 року, площею 168,10 квадратів, належить дружині. Виникає запитання: приватний будинок є, а присадибної ділянки в декларації чомусь немає, хоча насправді земля біля будинку є. Але, як скаже в одному з інтерв'ю сам глава облради, її розміри не настільки значні, щоб заносити до декларації.
Викрити в брехні українських політиків важко, але можливо. Так, наприклад, земельну ділянку розміром 2500 м², що належить дружині, було куплено ще 28 грудня 2013 року. А в декларації 2015 го зазначено чомусь не було. Добре, в наступному 2016-му вже з'явився в електронному документі. 25 листопада 2016 р. Оксана Олександрівна також стала власницею 1/5 частини житлового будинку з господарсько-побутовим будівлями в Решетилівці площею 88,7 м².
З одягу глава обласної ради декларує шубу дружини вартість 100 тис. грн. Причому, куплена вона за цю «скромну» суму ще 1 листопада 2014 року. Вказані в декларації й чотири ікони, а також каблучки дружини з дорогоцінного металу з дорогоцінними каменями та два чоловічі костюми торгової марки Brioni вартістю 70 і 75 тис. грн.
А ось торгові марки прикрас та їх вартість декларант посоромився зазначати. Як і у випадку з іконами: чи то вони занадто безцінні, чи то їх ціна занадто висока... Напевно, не варто зайвий раз нікого лякати.
Із транспортних засобів Олександру Юрійовичу належить Land Rover Sport, 2012 р.в. вартістю 1 млн. 100 тис. грн. Його дружині - також Land Rover, але іншої моделі - Evoque, 2013 р.в., куплений за 900 тис. грн.
Примітно, що обидві автівки були придбані 1 квітня 2013 року. І їх загальна вартість у 2 млн. грн. наводить на думку, що звичайний підприємець навіть за найсприятливіших умов навряд чи зміг би собі дозволити викласти за один день оразу два мільйони. І ще: якщо обидва Land Rover Evoque куплені в 2013 році, а їхні роки випуску 2012 і 2013, то стає зрозуміло, що брали їх у автосалоні.
Вказаний у декларації і Hyundai IX35, 2010 р.в., а також старенький екскаватор М-201А, 1973 р.в., придбаний із кимось у спільну власність 2 грудня 2006 року. Його вартість невідома. За декларацією зрозуміло інше - завод куплений через дев'ять днів після дати придбання ескаватору. Навряд чи це може бути збігом обставин.
Його цільові облігації свідчать про те, що глава облради вміє користуватися фінансовими механізмами. Кількість цінних паперів - 22 тис. 409 акцій номінальної вартості 65. Виходить - 1 млн. 456 тис. 585 грн. Їх емітент - ТОВ "Будспецсервіс".
У наступному 2016 році їх кількість зменшується до 17 тис. 313. Номінальна вартість вказана та ж. Отже, різниця виходить на суму 331 тис. 240 грн. Крім цього, прибуток його дружини від відчуження нерухомого майна в 2015-му склав 1 млн. 262 тис. 70 грн.
На запитанні журналіста знімальної групи 112 каналу про ці гроші чиновник відповів: «Вона продала квартиру в Києві, така була сімейна ситуація, не тільки, щоб утримувати сім'ю, а й готуватися до виборчого процесу».
Що стосується корпоративних прав посадової особи, то в грошовому вираженні в корпоративі цегельного завода зазначена сума 20 тис. грн. А вартість підприємства на момент покупки - 252 тис. 500 грн. (саме ця сума зазначається на початку його декларації).
Ціна іншого його ТОВ «Спіка» більш адекватна - 735 тис. 364 грн. Як і у випадку з цегляним заводом - 50% власності. ТОВ «Регіональна промислова група» - 34%. А також ТОВ "Універсал" - 100%.
Але права на всі об'єкти передані деякому Василюку Віктору Борисовичу. За твердженнями самого політика, він не знає, що це за людина: «Просто передав корпоративні права і все». І додав, що не отримує ніяких дивідендів.
Готівкою в декларанта 320 тис. доларів, 650 тис. грн., у дружини - 126 тис. доларів. Третім особам декларант позичив 1330 тис. доларів. У 2017 році з цінного майна та одягу декларується все той же, що й рік, два назад. Ви повірите, що забезпечена сім'я три роки нічого не купувала? І його дружина ходить усе в тій же єдиній шубці, купленій ще п'ять років тому за 100 тис. грн.? А він у двох костюмах, про які йшла мова вище?
Але, якщо ви переглянете відео, вам стане зрозуміло, що в цих костюмах до облради він навіть не ходить. Вони, виявляється, знаходяться в Києві в орендованій за 350 доларів квартирі. Але навіщо людині, так званому борцю за справедливість, витрачати 145 тис. грн. на два костюми, які одягаються буквально пару раз на рік, щоб, за його словами, «повноцінно виконувати свої обов'язки»? Саме так говорив чиновник, якому іноді доводиться бувати в Києві.
Звідки такі величезні суми в екс-бізнесмена, нинішнього суспільно-політичного діяча? Невже, володіючи цегляним заводом у минулому та підприємством із виробництва безалкогольних напоїв, можна було заробити такі шалені суми? Цікаво, що в своєму «Кеш тесті» знімальній групі 112 чиновник сказав: «Основна фінальна частина заощаджень - бізнес».
І додав, що «ніколи не був лінивцем» і цілих чотири роки пропрацював, керуючи гуртком. Тут навіть стає трохи смішно. Хоча у дійсності смішного мало - людина нахабно бреше й при цьому не червоніє, поводиться абсолютно спокійно, тому що впевнений у своїй безкарності.
Ось ви бачили коли-небудь людину, яка керувала гуртком і змогла відкласти певну суму грошей на бізнес, нехай і додавши кредит? Таке, напевно, можливо, але у випадку відкриття кіоска з шаурмою, але ніяк не цілого заводу з обладнанням.
У репортажах користувачів сайту кореспондент відзначається, що за тією атмосферою в апараті обласної ради говорять уже далеко за межами Полтавської області. І додають, що діяльності Біленького притаманне «тіньове управління» та «сумнівні» вказівки працівникам апарату. На цьому веб-порталі перераховуються прізвища чиновників, які тероризують апарат Полтавського ради.
Тут же зазначається, що працівників ради роблять заручниками ситуації. Але Біленький все одно залишається «чистий і біленький». Та й скандал, пов'язаний із «Полтавафарм», ніяк не чорнить його, а тільки іншого чиновника - за спробу дати хабар правоохоронцю.
Як стверджує Біленький Олександр Юрійович, він веде боротьбу за те, щоб отримати це комунальне підприємство, як прозору й зрозумілу структуру. І скаржиться, що йому закривають доступ до інформації.
Очевидна чи ілюзорна в нас у країні боротьба з корупцією? Рейтинги позиції України в цьому плані невтішні. І вдосконалення законодавства не призводить до бажаних результатів. У 2016 році, наприклад, Україна була на 131-му місці в рейтингу Transparency International. І поки проблему зловживань влади так і не вирішено.
Фотографії
Відео
Дивіться відео з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким, який запросив знімальну групу 112 каналу до Полтави, куди щодня їздить на роботу з Ганжа Решетилівського району (відстань - майже 50 км в один бік) перевірити деталі його декларації.
Дізнайтеся, що він розповідав про свої круті повороті кар'єри, коли раптом став бізнесменом і зміг заснувати цегельний завод. На його столі ноутбук вартістю 54 тис. грн. У зоні відпочинку – дорогі гарні меблі. Ви також зможете онлайн побувати у нього вдома.
Посилання
Офіційний сайт Полтавської обласної ради.