Російська Федерація вже не перший раз прикривається "захистом російськомовного населення", виправдовуючи свою агресію в Україні.

Так прокоментувала заяву Дмитра Пєскова прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца у своєму Twitter.

"Подібні тези про "захист російськомовного населення" ми чули від РФ як виправдання своєї агресії проти України", - написала Беца.

Як повідомлялося раніше, прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у випадку репресій проти Української православної церкви Московського патріархату з боку радикалів Росія прийме "політико-дипломатичні заходи".

Так, за його словами, Російська Федерація буде захищати інтереси православних, "як захищає інтереси російськомовних".

Також Пєсков прокоментував надання Вселенським патріархатом автокефалії церкви в Україні. Він зазначив, що увага до цієї теми буде підвищеною, оскільки "православ'я — одна з релігій, які сповідуються в Росії".

Дмитро Пісків

При цьому прес-секретар Путіна додав, що Кремль "поділяє стурбованість" Російської православної церкви щодо рішення синоду Константинопольського патріархату про зняття анафеми з глав двох церков в Україні.

Пєсков підкреслив, що "світська влада Росії не може втручатися в міжцерковний діалог, ніколи цього не робила, і не буде робити далі".

Нагадаємо, що Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав ієрархів УАПЦ і залучених до процесу єднання ієрархів Московського Патріархату в Україні приступити до підготовки Надзвичайного Об'єднавчого Собору.

Як повідомляв портал Знай.uа, новина про те, що на засіданні Синоду прийняли рішення надати Українській православній церкві Томос про автокефалію, викликала захоплення у користувачів соціальних мереж.

Також портал Знай.uа писав, що рішення Константинопольського патріархату про зняття анафеми з предстоятеля УПЦ КП Філарета викликала істерику у Російської православної церкви.