У середу, 5 грудня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що провести місцеві вибори, які заплановані на 23 грудня, зараз неможливо через введення воєнного стану в Україні. Про це він сказав на III Форумі місцевого самоврядування, який проходить у Києві.

"Ми провели детальні консультації з Центральною виборчою комісією, комітетом Верховної Ради, юридичним відділом ВР і прийшли до спільного розуміння, що сьогодні це вже неможливо зробити, тому що процес проведення виборів вже було перервано, і він не може повернутися в ту ж точку, він повинен починатися спочатку", - повідомив Парубій.

Андрій Парубій

У той же час спікер ВР запевнив, що "не буде жодних труднощів і проблем", щоб ЦВК по завершенню воєнного стану знову почав виборчий процес.

"І в найближчий період вибори у цих 10 областях, де було введено воєнний стан, буде оголошено та проведено у відкритий і демократичний спосіб", - додав Парубій.

Популярні новини зараз

Яке свято 28 січня: чого не можна робити в цей день

7 щасливих снів: якщо побачите це вночі, сміливо загадуйте бажання

На Львівщині спалах таємничих смертей, гірше за чуму: чому молоді та щасливі українці відправляються в могили

Пенсіонерам пообіцяли надбавки, але жити легше не стане: що не так з підвищенням

Показати ще

При цьому президент України Петро Порошенко заявляє, що місцеві вибори 23 грудня можна провести.

"Є об'єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах, так само як і для підготовки до офіційного старту президентських виборів", - зазначив Порошенко на Форумі місцевого самоврядування.

Як відомо, згідно із законом, вибори під час воєнного стану не проводяться в країні.

Нагадаємо, що журналіст Дмитро Гордон звернувся до всіх політиків, які заявили про свою участь у президентських виборах, зокрема до Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка і Володимира Зеленського, посилити охорону, щоб запобігти спроби замаху на їх життя.

Як повідомляв портал Знай.uа, відома українська активіста Ольга Айвазовська розповіла, як введення вожнного стану вплине на вибори у ВІДГ, які повинні були відбутися вже найближчим часом.

Також портал Знай.uа писав, що ЦВК прийняла постанову, яка прямо забороняє проведення виборів на території областей, де введено в дію правовий режим воєнного стану.