Національний банк подав в Швейцарії судовий позов проти колишнього акціонера "Приватбанку" Ігоря Коломойського.

Новий позов проти Коломойського: подробиці

Ігор Коломойський, колишній акціонер "ПриватБанку"
Ігор Коломойський, колишній акціонер "ПриватБанку"

За даними офіційного ресурсу НБУ, документ надійшов до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви на загальну суму 6,64 млрд грн.

"Позов подано за місцем проживання екс-акціонера банку з метою стягнення з Ігоря Коломойського заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за особистими поруками, наданими у 2016 році за п’ятьма договорами про надання кредитів рефінансування банку", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
ЗСУ отримали танки від польських друзів, і вже готуються до контрнаступу: перемога над росіянами вже близько Ілона Гвоздьова з "Танців з зірками" відчула себе непотрібною через війну: "Кому потрібні танці" По одному кожні два дні: путінське вторгнення забрало життя 42 російських полковників Kalush після перемоги на "Євробаченні" вдруге підкорив серця українок своїми почуттями до дівчини: "Цей закоханий погляд"
Показати ще

Як підкреслили представники НБУ, що подання позову є наступним етапом судового розгляду, розпочатого у червні в Першій інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви.

Ігор Коломойський, колишній акціонер "ПриватБанку"
Ігор Коломойський, колишній акціонер "ПриватБанку"

"Оскільки усі намагання Національного банку врегулювати питання погашення Коломойським заборгованості за кредитами рефінансування в досудовому порядку не були успішними, регулятор був змушений подати позов у встановлений швейцарською системою правосуддя строк, аби захистити свої законні права та інтереси", - пояснив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

В НБУ нагадують, що для забезпечення виконання Коломойським взятих на себе зобов’язань за особистими поруками, на початку червня цього року Національний банк подав до українських судів 147 позовів проти нього та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів.

ПриватБанк
ПриватБанк

"Станом на 18 грудня господарські суди вже ухвалили 20 рішень на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями Приватбанку на загальну суму 1,2 млрд грн. Національний банк звертає увагу, що 17 з 20 судових рішень набрали законної сили, і по 14 справах виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання", - підсумували у регуляторі.

Судовий процес "ПриватБанку"

Приватбанк
Приватбанк

Як відомо, судовий процес між "ПриватБанком" та його екс-акціонерами відбувався також у Великобританії. У листопаді 2018 року Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом "ПриватБанку" до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов

"ПриватБанк" в грудні минулого року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній, які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем. Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Дивіться: Коломойський подав до суду на "Приватбанк"

Нагадаємо, Коломойський здивував зізнаннями про війну на Донбасі. Як повідомляв "Знай.ua", розкрито таємного спонсора Зеленського. Також "Знай.ua" писав, МВФ виділить Україні черговий транш.