Чинний гарант Петро Порошенко призначив 75 суддів до Верховного суду і висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський і його команда не будуть "втручатися у роботу судових інстанцій".

Петро Порошенко

Церемонія призначення відбулася у вівторок, 7 травня.

Відповідне відео чинний гарант оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Популярні новини зараз

Курс валют на 27 січня: долар і євро перетнуть психологічно допустиму позначку

Суд випускає затриманих у справі Шеремета одну за одною: слідом за Пумою відпустили Яну Дугарь

Пішов з життя зірка "Інтернів" і син відомої актриси: "Який біль!"

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

За словами Порошенка, з цього дня Верховний суд нарешті працюватиме у повному складі.

"Ще півтора роки тому тільки мріялося, яким має бути Верховний суд - чесним, справедливим, некорумпованим. Чи здійснилися ці мрії? Ставки робити поки що зарано, але як на мене, важливим і принциповим був той факт, що є баланс незалежності і відповідальності найвищої судової інстанції", - сказав Порошенко.

Петро Порошенко

Він наголосив, що чотири роки тому була розпочата судова реформа і наразі Верховний суд є взірцем для інших судів, щодо відкритості, комунікації.

"Каденції президента не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу. Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу", - заявив Порошенко.

Сьогодні, після всіх років роботи Ради з питань судової реформи, я пишаюся тим, що Рада стала справжньою ефективною командою, яка не лише розробила Стратегію судової реформи, але й втілює закладені в Стратегії завдання у життя, у тому числі через законодавчі ініціативи. Протягом 2015-2018 років мною були внесені до Парламенту розроблені Радою з питань судової реформи законопроекти, зокрема, «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», зміни до процесуального законодавства та законодавства про виконання судових рішень. Всі ці законодавчі ініціативи, а це величезна робота, вже ухвалені і мають зробити українське судочинство сучасним і ефективним. І головне – зробити судову владу України сильною, незалежною і відповідальною.

Geplaatst door Петро Порошенко op Dinsdag 7 mei 2019

При цьому чинний гарант поскаржився, що наразі реформа не торкнулася судів першої інстанції і далеко не всі судді орієнтуються на суддів Верховного суду у прийнятті рішень.

Президент додав, що завершення кваліфікаційного оцінювання суддів 1-ої інстанції, добір до 1-ої та 2-ої інстанцій має завершаться трохи більше, ніж за рік.

"Я сподіваюся, що наступний президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України", - підкреслив Порошенко.

За його словами, саме така формула незалежності, коли ані президент, ані парламент не мають жодного впливу на суд та процедури призначення та звільнення суддів лежить в основі судової реформи.

суд
суд

Так, указом Порошенка було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів - у Касаційний господарський суд, 13 - у Касаційний кримінальний суд та 22 судді - у Касаційний цивільний суд.

Після цього відбулася церемонія складення присяги суддями.

Нагадаємо,  начальник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк підтвердив інформацію про виклик Порошенко на додатковий допит 7 травня.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  екс-генпрокурор України Віктор Шокін розповів про своє звільнення, корупції у вищих ешелонах влади і "зрадника Луценка".

Також Знай.ua писав про те, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про перспективи залишитися на чинній посаді і в подальшому.