Команда новообраного президента Володимира Зеленського хоче списати понад 7 млрд грн боргів ФОПів за єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Така сума накопичилася з 2016 року.

Про це розповів експерт команди Зеленського з питань економіки та податків Данило Гетманцев виданню "НВ Бізнес".

Сума боргу становить 7, 4 млрд гривень станом на 1 січня 2019 року.

"Значна частина цих ФОПів - сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП у 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", - пояснив проблему Гетманцев.

Популярні новини зараз

Українці отримають ще два тривалих уїк-енда : коли перенесуть робочі дні на День незалежності і День захисника

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

Він зазначив, що це питання ще має пройти громадське обговорення, як і решта питань, які розглядає команда новообраного президента. Лише після громадського обговорення буде розроблений остаточний варіант відповідного проекту закону. Гетманцев також зазначив, що попри те, що ЄСВ зменшили майже вдвічі, був введений обов'язковий мінімальний платіж для кожного ФОПа, незалежно від того, працював він чи ні.

"Є багато людей, які реально не здійснювали діяльність. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще в 14-15 роках і забув про них, їм весь цей час ніхто нічого не говорив, зараз же по закінченні трьох років, коли вже минають терміни давності за цими нарахуваннями, про них згадують і відправляють податкові повідомлення, і реально нічого зробити не можна, тому що дійсно за законом вони повинні платити. Нам здається, що неправильно платити податок за ту діяльність, яка не здійснювалася", - підкремлив Гетманцев.

Нагадаємо, що Портнов жорстко пройшовся по новому указу Порошенка.

Як повідомляв Знай.uа, українці порівняли Порошенка з Зеленським і зробили вибір: "Р*ла цегли так і просять".

Також портал Знай.uа писав, що Польща стурбована, а Угорщина бачить надію: як сусідні країни відреагували на президента Зеленського.