Адміністрація президента США Дональда Трампа оприлюднила стенограму його розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Повну розшифровку бесіди дозволив опублікувати Трамп своїм указом від 24 вересня.

Варто зазначити, що раніше саме ця бесіда Трампа з Зеленським стала причиною для початку розмов про імпічмент американському президенту.

Розшифровка розмови викладена на п’ятьох сторінках.

Як з'ясувалось, Трамп заявляв в розмові із Зеленським, що "було б чудово", якби той вивчив справу Байдена. А Зеленський відповів Трампу, що новий генпрокурор України цим займеться. Він також попросив США надати додаткову необхідну для розслідування інформацію.

"Наступний генеральний прокурор буде 100% моєю людиною ... Новий прокурор буде затверджений у вересні. Він або вона уважно ознайомляться з ситуацією", - сказав Володимир Зеленський Трампу.

Популярні новини зараз
"Рачки – твій соціальний ліфт": скандальну чиновницю ДПСУ поперли з держслужби Справлятися з комуналкою доведеться самотужки: хто з українців може попрощатися із субсидією Гороскоп на тиждень з 6 по 12 лютого для всіх знаків Зодіаку: Водолії відпочинуть на всю, а Діви просунуться кар'єрою Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів
Показати ще
Як видно з опублікованої стенограми, Трамп каже, що Рудольф Джуліні буде курирувати справу по Байдену, а також контактувати із Зеленським по ходу розслідування.
У розмові із Зеленським Трамп заявив, що колишній віце-президент США Джо Байден хвалився тим, що зупинив кримінальне переслідування щодо свого сина Хантера. Крім того, президент США натякнув, що дії Байдена привели до звільнення генпрокурора України. При цьому Трамп зазначив, що прокурор був хорошою людиною.

Крім того, Трамп у розмові із Зеленським не обійшла стороною колишнього посла США в Україні Марі Йованович. На його думку, вона погана людина і займалася поганими речами в країні.

Обговорили президенти і підтримку України США. Дональд Трамп поскаржився на бездіяльність канцлера Німеччини Ангели Меркель.

"Це дуже мило з вашого боку, говорити так. Я скажу, що ми робимо багато для України. Ми витрачаємо багато зусиль і часу. Набагато більше, ніж європейські країни і вони повинні допомагати більше, ніж зараз. Німеччина майже нічого не робить для вас . Все, що вони роблять, це говорять, і я думаю, це те, про що ви повинні дійсно запитати їх. Коли я розмовляв з Ангелою Меркель, вона каже "Україна", але вона нічого не робить. Багато європейських країн такі ж, тому я думаю, що це те, що до чого варто придивитися, але Сполучені Штати завжди добре ставилися до України. Я не можу сказати, що це породжує взаємність, бо відбуваються речі, які не дуже вигідні для США, але Штати завжди добре ставилися до України", - підкреслив Трамп.

Зеленський погодився з ним, відзначивши, що спілкувався з цього приводу з Меркель.

"Вони не застосовують санкції. Не роблять так багато, як повинні були б", - сказав український президент.

"Виходить, що, за логікою, Європейський Союз повинен бути нашим найбільшим партнером, але технічно США – це набагато більший партнер, ніж Європейський Союз, і я дуже вдячний вам", - додав Зеленський.

Він торкнувся питання санкцій проти Росії і висловив повну готовність до подальшої співпраці з США.

Нагадаємо, 24 вересня Трамп прийняв рішення опублікувати стенограму телефонної розмови з м Зеленським.

Як повідомляв портал Знай.ua, Джо Байден зажадав від Дональда Трампа оголосити розшифровку розмови з українським лідером Володимиром Зеленським

Також Знай.ua писав, в руках Зеленського опинився ключ до того, хто стане новим президентом США