В президентській фракції "Слуга народу" виступили проти підняття мінімальної зарплати українців, заявивши, що таким чином зменшуватимуться робочі місця.

Так, голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що в Україні не можна занадто різко піднімати розмір мінімальної зарплати.

Третьякова вважає, що підвищена мінімалка змусить роботодавців вдаватися до економії та звільняти співробітників.

Таку думку Третьякова висловила в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", відповідаючи на ремарку журналіста, що ексміністр соціальної політики Андрій Рева вже неодноразово публічно пошкодував, що свого часу Кабмін підняв планку мінімальної зарплати лише до 4700 грн, не дотягнувши до шести тисяч гривень.

"Це адміністративний тиск. Економіка на такі дії буде жорстко відповідати. Щойно ви почнете піднімати мінімальну зарплату значно швидше за інфляцію, не беручи до уваги реальне зростання ВВП, роботодавець почне зменшувати пропозицію робочих місць", – сказала Третьякова.

Популярні новини зараз

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Лукашенко заявив про замах на нього і дітей, винні США: "Посадимо в льох"

Традиційна паска на Великдень-2021: рецепт, яким користувалися наші бабусі

Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"

Показати ще

Галина Третьякова, фото: zn.ua/

За її словами, зростання зарплат відбуватиметься іншим шляхом: завдяки дефіциту фахівців, що утворився внаслідок того, що українці виїхали на заробітки за кордон.

"В Україні міграція, і люди виїжджають. А збільшення кількості робочих місць за низької пропозиції робочої сили призводить до збільшення заробітної плати. Це закон попиту та пропозиції на ринку праці. Якщо ми збільшуємо робочі місця, а людей, які пропонують свою робочу силу, мало, то роботодавці починають конкурувати. І для того, щоб виграти це змагання, вони або піднімають зарплати, або якісно покращують соціальний пакет", – пояснила Третьякова.

На її думку, зараз саме час уряду допомагати роботодавцям створювати робочі місця, тим самим стимулюючи підвищення зарплат у боротьбі за співробітників.

"Сьогодні дуже сприятливий період для того, щоб допомогти роботодавцю створити робочі місця, створити тиск завдяки міграції і шляхом опосередкованого впливу в рамках дерегуляції, а не регуляції мінімальної заробітної плати, подивитися, як буде працювати вже ринкова економіка. А не соціалістично-адміністративна", – сказала Третьякова.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Слуга народу" Галина Третьякова пройшлася до Ради коридором ганьби