Як вдома на кухні розмови про політику «в'яжуться», як не можна краще, так, схоже, і в парламенті іноді все найцікавіше відбувається за чашкою чаю в буфеті. Інакше, як пояснити той факт, що часом навіть при обговоренні в сесійній залі нагальних питань, народні обранці впевненим кроком і щільним строєм направляються в їдальню?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСеред парламентських журналістів існує навіть негласне правило: немає нардепа в кулуарах - перевір місце, де можна підкріпитися. І в більшості випадків воно таки працює...
Журналісти, на вихід
Втім, самі слуги народу, схоже, не раді тому, що їм доводиться ділити простір, що пропах котлетами, ще й з кореспондентами. Так, нещодавно в стінах ВРУ навколо цього розгорівся навіть цілий скандал. Народні обранці не придумали нічого кращого, ніж просто видворити працівників ЗМІ з їдальні. Офіційно до цього, звичайно, не вдалися. Але «сердечні» побажання висловили...
Як писали в пресі, в ході одного із засідань Комітету з питань регламенту нардеп від фракції «Народний фронт» Ірина Єфремова закликала обмежити час перебування журналістів у їдальні. Оскільки ті (увага!) проводять там багато часу і не дають, бачте, нардепам нормально поїсти і поспілкуватися з колегами.
Цікаві спостереження, звичайно. Хоча, подібні навички, напевно, все ж краще було б застосовувати нашим слугам народу, як мінімум, декількома поверхами вище - в сесійній залі.
До слова, в парламенті вже давно потурбувалися та заборонили фото і відеозйомку в буфеті. І розвісили відповідні таблички на вхідних дверях. Ніби, там можна знайти інформацію державної ваги... Чи все ж таки можна?
Почому нині пироги
Треба також сказати, для нардепів - любителів підкріпитися в парламентській їдальні передбачили досить лояльні ціни. Вони, звичайно, вище, ніж минулого року. Але, для людей із зарплатою в середньому близько 17 тисяч грн (без відрахувань), як декларує на словах більшість політиків, у принципі, дуже навіть посильні. А деяким народним обранцям, якщо згадати їхні електронні декларації, можна припустити, і не одноразово перекусити - цілком собі по кишені.
В об'єктив "Знай.ua" все ж потрапило меню зі свіжими розцінками і асортиментом страв на Грушевського. І ось що ми там побачили:
Згідно з меню стандартний мінімальний набір: розсольник, гречана каша, куряча котлета і фруктове желе обійдуться десь в 70 грн.
З найбільш дорогих позицій, в основному, рибні страви. Порція філе сьомги коштує 133 грн, заливний осетер - 111 грн, а 100 г вареного філе осетра - 285,18 грн.
Серед іншого часто можна побачити також всілякі тістечка, кекси, цукерки, в тому числі небеззвісного великого виробника кондитерських виробів, і інші солодощі. Також нардепам пропонують свіжі фрукти, соки.
Харчування не по кишені
Приблизно такі ж розцінки і в їдальні на Садовій, розповідає нам помічниця одного з нардепів, Ірина. Каже, часто доводилося перетинатися в буфеті з Єгором Соболєвим, Семеном Семенченком, Ігорем Луценком та іншими.
«Ціни, звичайно, адекватні, але харчуватися там кожен день - все одно досить накладно, живучи на одну зарплату», - ділиться дівчина.
Журналістам, власне, теж, гадається. Та й співробітникам Апарату ВР... Що вже говорити про те, якби харчуватися за цими цінами запропонували тим, хто отримує мінімалку...
Адже навіть, якщо припустити, що людина буде щодня їсти тільки гречку з найдешевшою курячою котлетою, без усіляких першого і третього, на тиждень їй доведеться викласти близько 200 грн. В місяць - майже 800.
Віднімаємо від 3 200 цю суму і отримуємо в залишку 2 400. Згадуємо про рахунки за комуналку і розуміємо, що за якомось таємним «задумом» тих, хто встановлює таку оплату праці, іноді, мабуть, людям краще не їсти.
Їжа для обраних
Повертаючись же до ініціативи окремих політиків обмежити доступ журналістів до парламентського буфету, не можна не згадати, що в стінах ВРУ і без того існує, по суті, закрите для преси кафе. Про яке навіть багато журналістів не знають.
«Я навіть не знав, що у Верховній Раді є ще одна столова, хоча вже довго працюю в парламенті. Зовсім випадково нещодавно побачив, що там сидять депутати і їдять «на ничці», - розповідає нам парламентський журналіст Георгій.
Ті ж з кореспондентів, кому все ж таки вдавалося побувати в «засекреченому» кафе, визнають: на відміну від досить демократичної обстановки в сусідній «прохідній» їдальні, там все з натяком на харчування «по-багатому».
«Мені доводилося там бувати пару разів. Останній раз - десь рік тому. Не сказати, що там пахне розкішшю. Але обстановка дійсно відрізняється від тієї їдальні, в яку відкрито доступ для журналістів. Зал невеликий, але з величезною люстрою. Обслуговують офіціанти. Деякі депутати вважають за краще обідати саме там. Свого часу, доводилося зустрічати там, в тому числі, нині вже спікера ВРУ Андрія Парубія», - розповідає парламентський журналіст Тетяна.
Що ж, красиво жити не заборониш...