Частину економічних обмежень з компаній, до яких свого часу українська сторона застосувала санкцію "попередження виведення капіталів за межі держави", зняв Національний банк. Відповідне рішення напередодні ухвалила Рада національної безпеки і оборони (РНБО).

Антиросійські санкції в Україні знято?

За даними НБУ, цим установам "дозволили виконувати свої зобов'язання перед українськими контрагентами, а також здійснювати обов'язкові платежі до бюджету, виплату заробітної плати тощо". Документ набув чинності вже сьогодні, 4 липня.

Зазначається, що Національний банк продовжив механізм реалізації застосованих РНБО санкцій банками, небанківськими установами, національним оператором поштового зв'язку, платіжними організаціями.

Російські активи в Україні

"Пунктом 4 рішення РНБО від 21 червня 2018 року Кабінету Міністрів України разом із Службою безпеки України та Національним банком України доручено забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), що застосовуються до осіб, передбачених пунктом 2 цього рішення", - йдеться в офіційній заяві НБУ.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Анна Богдан задовольнила красунчика руками, і це не "Холостяк" Заливако

Показати ще

Дивіться: Україна запровадила нові санкції проти російських компаній

Як повідомляв портал "Знай.ua", обсяг приватних грошових переказів в Україну за період січня-березня 2018 року зріс на 34,2% і досяг 2,614 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. За даними НБУ, лідером є Польща, перекази з якої в Україні зросли за звітний період на 44,9% до 865 млн доларів. Другу сходинку рейтингу займає Росія. Але з РФ обсяг переказів навпаки знизився на 8,3% - до 300 млн доларів. Трійку лідерів замикає США - обсяг коштів зріс на 29,7% до 192 млн доларів.