Влада Європейського Союзу анонсувала введення санкцій проти Польщі через її спірну реформу судочинства.

У Єврокомісії заявили, що нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", оскільки надають лідеру країни право на власний розсуд приймати рішення про продовження мандата суддів Верховного Суду.

Про це йдеться в заяві ЄК, повідомляють місцеві ЗМІ.

В Комісії підкреслили, що мають намір продовжувати діалог з Варшавою щодо питань верховенства права, попри початок процедури. Однак влада Польщі негативно відреагувала на пропозицію щодо внесення змін до закону і подальшого коректування судової реформи.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Новий польський закон "Про Верховний суд" знижує пенсійний вік суддів Верховного Суду з 70 до 65 років. Цей принцип також застосовується до голови Верховного Суду, чий шестирічний мандат буде достроково припинено. Відповідно до закону, нинішнім суддям надається можливість заявити про своє прагнення, щоб їх мандат був продовжений президентом. Мандат може бути наданий терміном на три роки і продовжений лише один раз. Для рішення президента не встановлені критерії, і немає можливостей для судового перегляду цього рішення", — сказано в повідомленні.

Перший етап процедури закінчується позовом до Суду ЄС. У Польщі є місяць, щоб внести зміни.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Російська Федерація, на яку особливо не діють заклики і звернення світової спільноти, буде ізольована ще на півроку: Європа прийняла рішення продовжити санкційні обмеження до кінця 2018 го. Глави держав і урядів Європейського Союзу прийшли до цього рішення одноголосно.

Про це з посиланням на дипломатичне джерело повідомляє інформаційне агентство Reuters.

ЄС не планує послаблювати обмеження, введені на російські сектори енергетики і фінансів.

"Була дуже коротка дискусія з Росії, Україні і мінським угодами, яка привела до політичного рішення про продовження санкцій ще на шість місяців", - цитує агентство своє джерело.

Також стало відомо, що в європейській Раді, а саме в кулуарах саміту, німецький канцлер Ангела Меркель і французький президент Еммануель Макрон коротко поінформували європейських лідерів про те, як проходить реалізація Мінських угод, а вірніше, як не проходить, оскільки Росія просто ігнорує всі вимоги і заклики. Власне, режим санкцій прив'язаний саме до цієї ситуації.