Незабаром Америка поповниться ще одним, 51-м штатом: до складу США має намір увійти Пуерто-Рико. Про це заявив представник в парламенті Дженіффер Гонсалез разом із 36 конгресменами, які подали відповідний законопроект.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Державність є єдиним двигуном, що рухається до гарантій рівності наших людей. Тому цей законопроект є початком нового розділу демократії та майбутнього нашого острова", - підкреслила вона у своєму Twitter.
Як відомо, законопроект підтримало 36 конгресменів: 22 республіканці та 14 демократів. У разі його ухвалення, Пуерто-Рико може стати 51-м штатом до 2021 року.
Однією з причин, чому влада Пуерто-Рико виступає за повну інтеграцію до США, є економічні складнощі — зовнішній борг території становить близько 70 мільярдів доларів і на даний момент відбувається його реструктуризація.
Пуерто-Рико: що відомо про майбутній штат?
Наразі Пуерто-Рико вважається асоційованою із США територією. Там діє Конституція США, але не в повному обсязі. Мешканці острова є американськими громадянами і платять деякі податки до бюджету Сполучених Штатів, але користуються не усіма соціальними благами країни, не можуть голосувати на виборах президента і Конгресу.
Вільно асоційована держава Пуе́рто-Ри́ко (ісп. Estado Libre Asociado de Puerto Rico, англ. Free Associated State of Puerto Rico,англ. Commonwealth of Puerto Rico) — територія, що перебуває на правах самоуправління під юрисдикцією США і має статус "неінкорпорованої організованої території" (unincorporated organized territory), що означає, що дана територія не є невід'ємною частиною США, верховна влада належить Конгресу США, але дія на ній Конституції США обмежена.
Розташована у Вест-Індії, на острові Пуерто-Рико з групи Великих Антильських островів (що відділяють Карибське море від Мексиканської затоки і Атлантичного океану) і низці прилеглих малих островів. Населення території становить 3 994 259 осіб (оцінка станом на 2007 рік), площа — 9 104 км.
Дивіться: у Пуерто-Рико 97% мешканців проголосували за приєднання до США
Як повідомляв портал "Знай.ua", глава Євроради Дональд Туск заявив, що Брюсселю варто готуватися до найгіршого сценарію розвитку відносин зі Сполученими Штатами. Туск розповів, що розбіжності між США і ЄС вже виходять за рамки торгівлі. Крім того, глава Євроради звинуватив президента США Дональда Трампа в слідування доктрині, при якій "немає друзів, є лише вороги".