Стало відомо, що глава МЗС України Павло Клімкін не схвалює ідею міністра інфраструктури Володимира Омеляна про про повну заборону пасажирських перевезень в Росію.

Як передає ЛБ, з посиланням на «Українські Новини», він заявив, що хоче послідовності в діях влади.

Як сказав сам Клімкін: "Якщо ми говоримо, що такого сполучення не повинно бути, то як ми ставимося до тих сотень тисяч і мільйонів українців, які їздять в Росію, ми що, повинні оголосити їх зрадниками? Ми повинні зрозуміти реальність. Так, ми в стані війни з РФ, але навіть під час війни мільйони українців перебувають на території Росії, і не всі там тому, що їм там так подобається, а з особистих причин - родичі, заробіток. Ми повинні подивитися на цю проблему вцілому, а не шляхом політичних гасел ".

У свою чергу, на питання журналіста, чи означає це, що він виступає проти такої ініціативи, глава МЗС відповів, що проблема повинна бути вирішена в контексті боротьби з Росією як агресором, і розуміння, що люди не повинні страждати.

Популярні новини зараз
Херсонські партизани дали знати окупантам, що розплата вже близько: "В нас є ваші адреси та паролі" Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Мішель Андраде з "Орел і Решка" після розставання з Потапом розповіла про нову втрату: "Люди показують туалет" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

За його словами: "Ми повинні зрозуміти, як контролювати, хто і як їздить, але якщо ми не дозволяємо відвідувати родичів, то це питання людський. Я ставлюся до цього дуже стримано".

До слова, у Росії заговорили про заходи у відповідь на відміну поїздів з України. Міністр транспорту РФ Євген Дітріх заявив, що у разі прийняття українською владою рішення про припинення залізничного та автобусного сполучення Росія прийме заходи у відповідь.

Російські ЗМІ повідомляють, що у Міністерстві транспорту РФ провели підготовку до можливого скасування владою України залізничного та автобусного сполучення між двома країнами.

"Мінтранс розглядав це питання і можливі наші заходи в зв'язку з можливим прийняттям такого роду рішень", - розповів журналістам Дітріх.

Міністр транспорту РФ заявив перед журналістами, що в разі прийняття українською владою рішення про припинення залізничного сполучення Росія прийме у відповідь заходи. Втім, на його думку, Київ навряд чи піде на введення такої заборони.

"В першу чергу такого роду заходи спричинять неможливість громадян Росії і України користуватися послугами транспорту. Крім незручностей і дискомфорту, це ні до чого іншого не приведе", - сказав Дітріх.

Нагадаємо, нещодавно Олександр Дубинський поділився своїми роздумами з приводу ситуації з транспортним сполученням з РФ на своєму Телеграм-каналі. Батько 2 громадян США, міністр інфраструктури Омелян готується повністю перекрити транспортне сполучення з РФ.

Як повідомляв Знай.ua, Світлана Бевза, дружина-дизайнер міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який перекриває всі транспортний пасажирське сполучення з РФ, - продає свої сукні в Росії. Про це заявив журналіст і блогер Олександр Дубинський у своєму telegram-каналі.

Також Знай.ua писав про те, що Укрзалізниця планує збільшити вартість вантажоперевезень. Залежно від тарифних рівнів, подорожчання складе від 10 до 49%, що сильно вдарить по українському експорту і цінах на продукти в країні.