Вчені випробували незвичайну методику, щоб виміряти гостроту слуху динозаврів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперимент, як пише
Основну увагу в дослідженні приділили концепції так званої інтерауральної затримки, яка являє собою різницю у часі надходження звуку в кожне вухо. Хоча цей проміжок часу зазвичай становить всього кілька мікросекунд, він відіграє вирішальну роль у тому, щоб допомогти тваринам визначити, звідки виходять звуки.
Біолог Мерілендського університету Катрін Карр і нейронаучный співробітник Технічного університету Мюнхена Лутц Кеттлер роками вивчали, як процеси допомагають таким тваринам, як птахи та рептилії, виявляти шуми. Оскільки всі птахи, алігатори і динозаври відбулися від архозавров (жили в тріасовий період) нове дослідження дозволяє скласти уявлення про слухові системи динозаврів на прикладі їхніх двоюрідних братів.
У рамках дослідження команда ввела 40 американським алігаторам з заповідника Рокфеллер в Луїзіані кетамін та декседетомидин. Поки тварини перебували під анестезією, експериментатори розмістили на голові навушники і електроди для запису слухових нервових реакцій на звуки і клацання через навушники.
Експеримент показав, що алігатори визначають місце звуків, використовуючи системи нейрокартографування, схожі з системами картування птахів, незважаючи на величезні відмінності в анатомії їх мозку.
Це означає, що динозаври розміром з тиранозавра, ймовірно, використовували для локалізації звуків схожі слухові механізми, як птахи і алігатори.
Нагадаємо, медики збираються застовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", марихуана посилює сексуальне бажання у жінок.
Також "Знай.uа" писав, навіщо вчені "накурили" мишей з хворобою Альцгеймера.