У 21 столітті люди підходять до питання здоров'я вкрай серйозно. Проте іноді ми трохи грішимо, балуючи себе пізньою вечерею. А  саме ця похибка може сильно нашкодити організму. Вченими доведено, що переїдання в нічні години веде до істотного збільшення ваги.

Нічний жор має три причини:

-Нестача їжі протягом дня.
-Прихований голод. Незбалансоване харчування протягом дня призводить до нестачі поживних речовин в організмі.
-Психологічний, коли ми заїдаємо стрес.

Вночі організм людини налаштований на стан спокою і тому раптова їжа може сильно нашкодити. Практично соний кишківник намагається з усіх сил, але не справляється з таким обсягом їжі. Їжа не перетравлюється належним чином, не всмоктується в стінки тонкого кишечника, а в товстому — піддається впливу патогенної мікрофлори, що призводить до утворення токсинів. Надлишок вуглеводних продуктів у нічний час також призводить до високого викиду інсуліну, процес перерозподілу цукру в печінці та жирових тканинах порушується і відбувається відкладення жиру в організмі.
Як не допустити нічне переїдання:

-Збалансовано харчуватися протягом дня, близько 5 разів.
-Урізноманітнити раціон і стежити за кількістю білків, жирів і вуглеводів.
-Знайти альтернативний спосіб боротьби зі стресом

Проте ізраїльські вчені довели: люди, які щільно вечеряють після 20 годин, часто скидають зайві кілограми швидше, ніж ті, хто щільно снідає і не їсть після 18 годин. Люди, які вечеряють перед сном, зазвичай пропускають сніданок і вдень багато не їдять. Якщо ви не встигаєте поснідати, то посуньте вечерю на кілька годин пізніше. Однак перед сном корисно їсти продукти з низьким глікемічним індексом (цільнозерновий хліб, каші і зелені яблука), щоб інсулін не скакав, а сон був міцним.
Раніше "Знай.uа" розповідав про те, що щоб травна система працювала без збоїв, важливо стежити за своїми діями відразу після прийомів їжі. Ми підготували кілька найбільш шкідливих звичок.