На суботу, 16 червня, припадає день, коли вшановується чудотворна ікона Божої Матері "Одигітрія" – її також називають Югською. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з переказами, з'явилася ікона на початку ХVII століття старцю схимонаху Псково-Печерського монастиря преподобному Дорофею. Богородиця, під час нашестя шведів, звеліла йому взяти Її образ у вказаному Нею місці, віднести образ у межі Ярославської єпархії і там заснувати обитель.

Ігумену монастиря, який не погодився відпустити явлену ікону Божої Матері, Вона в сонному баченні з'явилася і звеліла виконати Її волю і відпустити старця Дорофея з Її іконою. Старець Дорофей, наближаючись до зазначеного йому в баченні місця, зупинився відпочити, а святу ікону поставив на дереві. Коли він хотів продовжувати путь, то ніякими силами не зміг зняти з дерева ікону Богоматері.

Старець Дорофей зрозумів, що Цариця Небесна в цьому місці хоче залишитися. Тоді він побудував невеличку хатину і сам залишився жити у цій святині. Звістка про прихід старця стала швидко поширюватися по навколишніх селах.

До нього стали стікатися прочани для поклоніння святій іконі, від якої стали відбуватися зцілення. Ретельністю місцевих жителів зібрано кошти і покладено початок будівництва нової обителі.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Преподобний Дорофей помер у 1622 році. Патріарху Філарету духовенство представило дані про чудеса. У відповідь вони отримали благословення на заснування на річці Юг обителі з церквою на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

Обитель стала іменуватися Югською. У 1654 році заступанням Богоматері в тих місцях припинилася поширена морова виразка.

Таким чином, у 1616 році, під час нашестя шведів, один старець-подвижник на ім'я Дорофій вирішив залишити Псково-Печерський монастир і йти на батьківщину, в село Никульське поблизу міста Мологи. Коли, перед відправленням у путь, він молився в храмі перед Печерською іконою Божої Матері, то почув від ікони голос, який наказував йому виконати задумане, але взяти з собою ікону Богородиці "Одигітрії".

Взявши образ, старець вирушив у дорогу і вже поблизу села Никульського, на березі річки Юг, відпочиваючи, поставив ікону на дерево. Коли ж після відпочинку він хотів зняти її з дерева, то ніяк не міг зрушити ікону з місця. Раптом він почув голос: "Даремно ти намагаєшся зняти Мій образ. Я хочу, щоб тут була споруджена обитель для ченців. У ній та прибуде Мій образ і з ним Моя благодать". Після цього Дорофей побудував тут келію, примостив у ній ікону і став проводити дні і ночі в молитві.

Дивіться сюжет про релігію