Рамадан, або Вознесіння Господнє святкується через 40 днів після Великодня. І в цьому році це буде – 25 травня. Хоча це і робочий день – четвер, у це свято діє безліч різних обмежень і прийме, про які варто знати, адже це самий головний мусульманське свято і піст.

Рамадан: історія свята

Рамадан – місяць обов'язкового посту для мусульманських народів. На цілий місяць вони відмовляються від прийому різної їжі, пиття, тютюнових виробів та інтимної близькості. Такий особливий статус це свято отримало ще в 622 році, коли пророк Мухаммед отримав перше послання з священної книги – Корана. Так як йому вдалося зробити це в 9 місяці місячного календаря, то і Рамадан починається точно так само.

Піст для мусульман Рамадан

Як ми вже згадували, на цілий місяць мусульмани обмежують себе у багатьох звичайних речах. Все це робиться для того, щоб очистити тіло, душу, приборкати свої пристрасті. Але при цьому можна цілуватися, купатися, здавати кров та отримувати уколи. Невелика радість з такими відмовами. Традиційно під час Рамадану приймають їжу двічі в день – вранці і ввечері. Сніданок бажано починати за тридцять хвилин до світанку. А вечеря завжди починається з молитви. Найкращою їжею для цієї трапези, за Кораном, вважаються вода і фініки. Не виконання цих прийомів їжі не вважається порушення посту, але заохочуються. Так само мусульманам прийнято обмежувати себе у різних розвагах. Все свій час, крім сну, вони присвячують читанню Корану, роботі та в сім'ї.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Рамадан: хто звільняється від посту

Звичайно ж, ці правила не поширюються на людей похилого віку, дітей, мандрівників, людей, яким протипоказано обмежувати себе в їжі – хворим, вагітним і годуючим матерям. З іншого боку, якщо людина не входить в цей список вирішить порушити піст, то відшкодувати його можна буде у будь-який інший час року.

Завершення Рамадану

Остання десятиденка Рамадану вважається найважливішою. Тому що, саме в цей період Мухаммеду було послано одкровення Аллаха. Хоча точної дати цієї події нема, але більшість мусульман відзначають в ніч з 26 на 27 день посту. Це свято називається Ляйлятуль-Кадр. У цю ніч вони наполегливо моляться і каються. Завершується піст в перший день наступного місяця Шавваль. У цьому році він припадає на 25-26 червня. У цей день усі здійснюють молитву і з чистою душею і тілом продовжують жити в своє задоволення.