Фахівці NASA зробили прогноз щодо можливого кінця світу. У Національному управлінні з аеронавтики та космосу США вважають, що загибель людству несе астероїд Апофіс, який може впасти на Землю.

На думку вчених, Апофіс у найближчі десятиліття буде загрожувати Землі двічі. Варто відзначити, що астероїд масою близько 18 млн тонн повністю складається з льоду і пилу.

Якщо небесне тіло впаде на поверхню планети, удар буде дорівнювати 880 мегатоннам в тротиловому еквіваленті, завдаючи непоправної шкоди планеті. Падіння Апофіса, яке з великою ймовірністю знищить все живе на Землі, спровокує повсюдні цунамі і руйнування катастрофічних масштабів.

У зв'язку з цим астрономи, створивши аналіз його траєкторії, зробили висновок: 13 квітня 2029 року кам'яна брила буде пролітати повз землю на відстані 32 тис. км. Але у випадку якщо астероїд трохи зрушить і опиниться на відстані 30 404 км від нашої планети, то потрапить у так звану гравітаційну "замкову щілину".

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Ця діра, розміри якої збігаються з діаметром астероїда, може стати пасткою, в якій сила тяжіння Землі зуміє розгорнути політ Апофіса в небезпечному напрямку, і тоді наша планета потрапить під приціл.

І наступного разу, тобто 13 квітня 2036 року, Апофіс може обрушитися на Землю. Тобто, зробивши ще один політ навколо Земної осі, астероїд полетить прямо на планету. Небесне тіло перетне орбіту Місяця і почне просуватися до Землі з приблизною швидкістю близько 37 тис. км/ч.

Астероїд Апофіс, який отримав спочатку назву 2004 BL86, був виявлений 30 січня 2004 року. Він відноситься до так званої групи Аполлона - космічним тілам, які перетинають орбіту Землі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що робот показав приклад двієчникам.