Ситуація з водними ресурсами в Україні плачевна і продовжує погіршуватися. За чверть століття незалежності з карти країни зникли понад десяти тисяч малих річок. Водойми міліють і висихають без проведення необхідної меліорації. Витоки річок поступово замулюються, і на сьогоднішній день річки наповнені лише на 70% від норми. Засуха останніх трьох років лише посилює проблеми створені безгосподарністю. Як повідомляє журнал "Навколо Світу", ще однією з проблем українських річок є підвищення вмісту солей. Це відбувається через непродумані дії аграріїв.

"В Україні 73 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків – 1 100 000 га прісних водойм. Одночасно на карті Європи ми вважаємося маловодною країною, оскільки більшість наших водних ресурсів через забруднення не придатні до водозабору питної води", — заявили в Асоціації рибалок України. "Вода настільки забруднена, що їй присвоєно 4 клас... Очисні споруди радянського зразка, вони були розраховані на водозабір максимум 2 класу води і тому не можуть впоратися", — додали в Асоціації рибалок України. Вони розповіли, що в минулому році в українські водойми було скинуто понад 2 мільярди кубометрів стоків.

За офіційними даними, тільки дві третини з них пройшли через очисні споруди. Відзначається, що тисячі тонн солі після зими з весняними струмками потрапляють по зливових стоках прямо в річки. Хімікати з полів змиваються дощами і по дренажних каналах стікають у водойми, що призводить до масового мору риби. "З-за такої злочинної безгосподарності в Дніпровських водосховищах солоність води помітно збільшилася, і сьогодні на Каховському, Кременчуцькому водосховищах можна зустріти рибу-голку, і навіть медуз. Все це веде до зміни водної екосистеми", — говорять в Асоціації.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини збільшення шкідливих викидів

Популярні новини зараз
Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще