Мар‘яно Володимирівно, чому Ви так акцентуєте увагу саме на проблемі чистої питної води?

Людський організм більше ніж на 50% складається з води. Її відносний вміст найвищий у новонароджених – 75% загальної маси тіла. З віком він поступово зменшується та по завершенні росту становить вже 65%, а в людей похилого віку – лише 55%. Вода розподіляється в живих клітинах, позаклітинних просторах та власне рідинах організму. Мені, як й іншим колегам-лікарям, добре відомо про значення водного балансу; стани, що супроводжуються зневодненням чи через які вода надмірно накопичується в організмі. А тепер уявімо, що вода, яка надходить в організм, – неякісна, з токсичними домішками, забруднена мікробами. І що це відбувається впродовж років. Стає страшно.

В Україні діє закон про «Про питну воду та питне водопостачання». Виходить, що його норми порушують?

Так, дійсно, є Закон України «Про питну воду та питне водопостачання», де визначено пріоритети питного перед іншими видами спеціального водопостачання, а також багато регламентуючих документів. В Україні працює Інститут колоїдної хімії та хімії води імені А.В. Думанського, який має правдиві здобутки з розуміння хімії, фізики та біології води, технологій водоочищення. Все це є, але проблема залишається невирішеною. В багатьох країнах світу люди навіть не задумуються про таке. На жаль, в Україні маємо інші реалії.

Які основні причини такої ситуації з водою?

Популярные статьи сейчас
Мобилизация станет на новые рельсы: автоматические санкции и новые правила отсрочки с 2025 года Украинцы не подозревают о последствиях: какие ловушки скрывает "Национальный кэшбек" Отключения света по-новому: украинцам готовят кардинальные изменения Мошенники массово "чистят" карточки украинцев: в ПриватБанке посоветовали, как спасти сбережения
Показать еще

Вчені не раз зауважували, що впродовж років в господарський обіг надходять великі обсяги забрудненої води. Ні до набуття Україною незалежності, ні після цього якості очисних споруд не приділялась належна увага. З кожним роком обладнання старіє, а на закупку нового не вистачає коштів; чи, точніше, кошти, які виділяються, не завжди доходять до свого цільового призначення.

Потужного негативного впливу додала свого часу Чорнобильська катастрофа зі всіма заходами з ліквідації її наслідків. Разом це все погіршувало якість поверхневих вод, за рахунок яких здійснюється близько 80% питного водопостачання.

Ви балотуєтесь у Верховну Раду по 217 округу. Це Оболонь. Вже дізнавались, яка ситуація з водою там?

Щодня ми отримуємо чимало звернень від місцевих жителів Оболоні.

Люди телефонують, а також залишають звернення на офіційному сайті. Саме питання чистої питної води є дуже актуальним для жителів Оболоні.

Якими повинні бути перші кроки для вирішення цієї проблеми?

Для початку потрібно провести правдивий аудит та з’ясувати реальний стан. Залучити фахівців й, опираючись на європейський досвід, разом розробити та втілити програму із забезпечення українців якісною питною водою.

І, головне, контролювати, щоб кошти, які закладаються в бюджет, використовувалися за цільовим призначенням.