Вибачте, цей текст доступний тільки українською

Національне агентство з питань запобігання корупції нещодавно оприлюднило звітність щодо розподілу бюджетних коштів на політичні партії у ІІІ кварталі 2018 року. На це звернув увагу голова Київського осередку політичної партії Громадський рух "Рідна країна" Олександр Федоренко.

"Ми сьогодні маємо потрійне фінансування партій, які сьогодні знаходяться при владі. По-перше, їх фінансують олігархи і бізнесмени. По-друге, вони не відмовляються від бюджетних коштів, які передбачені законодавством. По-третє, вони не цураються адмінресурсу у вигляді субвенцій на округи та іншої фінансової допомоги знову ж таки за рахунок бюджету", - підкреслив він.

На думку Федоренка, якщо такий план затвердять, то слід заборонити фінансування політичних партій у Верховній Раді олігархами:

Популярные статьи сейчас
Пенсионеры получат индивидуальные доплаты до Нового года: кому сколько начислят "Тысячу Зеленского" позволили получить еще одним способом: как пользоваться возможностью Подорожание будет невыносимым: украинцам советуют делать запасы – по 10 кило не меньше Касается всех получателей пенсий: украинцам дали 30 дней на явку в ПФУ
Показать еще

"Звичайно не виникало б питань щодо фінансування партій з бюджету у тому випадку, коли законом було б заборонено отримувати фінансування від олігархів та різних фінансових груп. Якби виборець самостійно фінансував партії з бюджету, і тільки за бюджетні гроші вони знімали офіси, платили зарплати та робили рекламу, в такому випадку можливо у нас не виникало б питання чиї інтереси відстоюють у Верховній Раді депутати".

На даний час Україна переживає не найкращі часи, наголошує експерт. Тому не вистачає гроші на елементарні соціальні потреби населення, а натомість політики не гребують можливістю зайвий раз зазирнути до кишені виборців.

"Лише в жовтні-грудні 2017 було витрачено 56 млн грн бюджетних коштів на рекламу. Одночасно їх фінансують олігархи, чиї інтереси в парламенті та на ефірах вони обслуговують. Не слід також забувати, що за Календарним планом проведення восьмої сесії Верховної Ради України ВР мала працювати 116 робочих дні. Але в період з 06.02.2018 по 20.07.2018 (період роботи ВР за календарним планом), фактично Рада провела 34 засідання на яких здійснювалось голосування і наступне засідання відбудеться аж у вересні. Тобто сьогодні депутати на чолі з Парубієм вирішили, що працювати вже не треба, хоч такі ключові питання, як призначення очільників МОЗ та Мінфіну, членів ЦВК та низки голів комітетів досі не закриті", - підкреслив Федоренко.

Отже, в ІІІ кварталі партії отримали фінансування в наступному обсязі:

"Народний фронт" — 33 020 075 гривень;

"Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" — 32 546 214 гривень;

"Опозиційний блок" — 14 065 605 гривень;

"Радикальна партія Олега Ляшка" — 11 106 858 гривень;

"ВО "Батьківщина" — 8 471 724 гривень;

"Об'єднання "Самопоміч" — 16 365 568 гривень і додатково 12 841 756 гривень.