Гройсман запропонував тотальну перевірку лісової галузі всіма перевіряючий органами, котрі існують в Україні. Незважаючи на гостроту теми, серед системних політичних сил не знайшлося нікого, хто б захотів виступити проти рішення Володимира Гройсмана щодо «досліджень» британською громадською організацією.
Подпишись на наш Viber: новости, юмор и развлечения!
ПодписатьсяЯк зазначають ЗМІ Гройсман взяв за основу дослідження не дуже відомого Сема Лоусона, а інформація про стан українського лісу була викладена ним на його ж персональному сайті Earthsight. Автор звіту не має освіти або компетентності в питаннях лісу, але це не заважає йому робити різні звіти і дослідження про стан лісу в країнах світу. Він має певну команду яка складається з двох основних представників: це Том Джонсон - журналіст який позиціонує себе як керівник Earthsight Investigation та пані Тара Ганеш яка від імені Earthsight давала інтерв'ю європейським ЗМІ, щодо звітів її напарника Сема.
Дослідивши різні роботи Earthsight та порівнюючи їх з українським дослідженням можна побачити, що в звітах про Україну відсутня будь-яка інформація про джерело фінансування та будь-яке зазначення прізвищ виконавців, що може вказувати нам про так звану «кваліфіковану допомогу» вітчизняних лісорубів.
У своїх дослідженнях Earthsight зазначає, що вся інформація в їх джерелах змістовна та не є голослівною, а би вона котирувалася в державних інстанціях. Але Earthsight посилається в своїх звітах на Ukrstat.org який не є офіційним електронним джерелом. Згідно з правилами таких структур як Євросоюз або ООН будь-які документи повинні посилатись на офіційні документи держави. Також відсутня чітка інформація про методику згідно якої були отримані цифри про кількість контрабанди українського лісу. Згідно звіту для отримання кількісної інформація було обстежено різні ділянки карпатського ліса. Дивно, але до обстеження не були залучені українські фахівці. Британські дослідники дійшли до висновку, при якому зазначається, що «38-44%» лісу вирубаються незаконно. Спеціалісти галузі досить спокійно ставляться до «досліджень» Earthsight, адже будь-яка абсурдна ситуація з питань «рішень влади» не залишає жодних ілюзій щодо її цілковитої неадекватності.
Нажаль, Гройсман не демонструє будь-яку спробу до спільного діалогу, що може привести до ще більш великого падіння довіри. З боку влади відсутнє бажання до спільних рішень з працівниками лісових господарств чи може вони знову хочуть бачити велику кількість невдоволених людей під своїми стінами?