Французькі і австралійські фізика переконані, що відповідь на загадку століття: "Курка чи яйце з'явилося раніше?" вирішила квантова фізика. Відповідь, до речі, вас здивує.

Вперше питання виникло у Стародавній Греції. Ним люди описували проблему визначення причинно-наслідкових зв'язків, і справа не конкретно в яйці і курці. І хоча дехто казав, що яйце з'явилося першим, інші вірили, що спочатку з'явилася курка. Ці суперечки з'являлися протягом багатьох років.

Але група фізиків з Університету Квінсленда та Інституту Нілу стверджують, що і курка і яйце з'явилися одночасно.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в купальнику показала стрункі ніжки на березі моря: "Стала обличчям…"

Як виглядала Оля Полякова в 20 років: час пощадив співачку, архівні кадри

На 101 році життя помер політик, який мав вплив на президента РФ: "Ти не правий"

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Показати ще

Таку відповідь пояснює квантова фізика. Доктор наук Жакі Ромеро пояснює, що у квантовій фізиці причинно-наслідкові зв'язки не завжди були прямими і не означали, що щось обов'язково повинно привести до чогось.

"Дивина квантової механіки полягає в тому, що події можуть відбуватися без установленого порядку", – зазначає вона.

Ромеро пояснила це на прикладі того, як людина їздить на роботу.

"У нашому експерименті обидві події можуть відбутися одночасно.


Це називається "невизначений причинно-наслідковий порядок" і це те, що ми можемо спостерігати в нашому повсякденному житті", – пояснює Ромеро.

Спостерігаючи за цим процесом в лабораторії, вчені використовували прилад, який називається фотонний квантовий перемикач. Це пристрій може змінювати форму світла за допомогою поляризації. Завдяки цим дослідженням ми дізналися відповідь на одне з найдавніших питань.

Нагадаємо, що у холоднокровних, кровожерливих і нещадних акул знайшовся досить нешкідливий побратим. На узбережжі Атлантичного і Тихого океанів вчені зустріли самий незвичайний вид акули: це істота поїдає не сусідів, а водорості.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в мережі опублікували секретні кадри, відзняті астронавтами американського агентства NASA. На новому відео, тепер доступний для масового перегляду, видно моторошний НЛО поряд з МКС (Міжнародною космічною станцією).

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що не так давно вчені виявили нову небезпеку для організму людини звичайного хропіння. Про це передає видання The Daily Mail.