Американець на ім'я Джеймс, який робить відеоблог про мікроорганізми опублікував цікаве відео, на якому знято смерть одноклітинного організму. Вже в кінці грудня цей ролик, знятий через мікроскоп, став вірусним на Reddit.

І в зв'язку з популярністю поста про смерть клітини, в соцмережах згадали про Instagram-аккаунт Хантера Хайнса (Hunter Hines), який займається мікробною екологією і записує подібні ролики вже майже два роки.

View this post on Instagram

Throwback to sampling for microbes at a microbiology conference, next level nerding, with the awesome Dr. Pondlife @pondlife_pondlife on UBC in Vancouver, Canada. We sampled the indoor aquatic plant display behind me, since microbes are everywhere 😎 #scientist #nerd #phd #conference #microbiology #plant #microbes #sampling #research #canada #ubc #style #tbt #throwbackthursday #ecology #algae #student #fashion #explore #explorer #ecosystem #britishcolumbia #travel #work #nerdy #ootd #phdlife

A post shared by Hunter N. Hines (@microbialecology) on

Популярні новини зараз

У Тернополі випав перший сніг, колір настрою - білий

Леся Нікітюк зробила нечуване для рідного Хмельницького, у красуні золоте серце: всі гроші - дітям

Сумська благає українців про допомогу: лишилася на вулиці, осиротіла

Могилевська скинула не тільки вагу, але 20 років віку – виглядає як дівчинка

Показати ще

Доктор наук з Борнмутського університету (Великобританія) спеціалізується на інфузоріях, яким і присвячена більша частина публікацій.

Зазначимо, інфузорія-туфелька мешкає в дрібних стоячих водоймах. Це одноклітинна тварина довжиною 0,5 мм має веретеновидную форму тіла, що віддалено нагадує туфлю. Інфузорії весь час знаходяться в русі, плаваючи тупим кінцем вперед. Швидкість пересування цієї тварини досягає 2,5 мм в секунду.

Також в інстаграмі Хайнса є бактерії, рачки, тихоходки та інші мікроорганізми.

Хайнс проводить свої дослідження в тропічних водних екосистемах, таких, наприклад, як ставки Флориди. Згідно сайту інституту океанології Флориди, де Хайнс отримав ступінь бакалавра, вчений відкрив кілька нових видів у США та Африці.

Знайомтеся, це тихоходки — одні з найбільш витривалих істот на нашій планеті. Вони виживають до десяти років без води, здатні вижити при -271°C в рідкому гелії і при +100°C в окропі, витримують в 1000 разів більшу дозу радіації, ніж людина, і навіть вже побували у відкритому космосі!

Цей відеозапис зроблений в реальному часі, але за допомогою лінз мікроскопа, що дають 100-кратне збільшення. Герої ролика – амеба, інфузорія, діатомові водорості і ціанобактерії – були зібрані в прісному водоймищі Флориди.

View this post on Instagram

Real time video of microbial life in a drop of water magnified 100x. A clear naked amoeba wiggles around, consuming yellow diatoms. A ciliates moves about at top. A long green strand of Cyanobacteria moves out of frame as a small multicellular clear gastrotrich swims in. Collected from a freshwater Florida spring. The locomotion types may all be different, but all these cells are busy. Check out my last post for a time lapse video of a similar scene from the same drop. #amoeba #cyanobacteria #ciliate #diatom #algae #bacteria #life #gastrotrich #movement #microbe #microbes #pondlife #biology #ecology #biodiversity #ecosystem #cell #cellbiology #locomotion #species #wildlife #animal #nature #pondlife #science

A post shared by Hunter N. Hines (@microbialecology) on

Там же була знайдена коловертка (лат. Rotifera): тварина, названа через наявність колообертального апарату — війкового утворення на передньому кінці тіла, яке використовується для живлення і руху.

На відео показаний процес харчування коловертки: вона фільтрує воду, витягаючи з неї мертві бактерії і найпростіші. Переглянути всі захоплюючі відеозаписи, зроблені молодим біологом, можна на його сторінці у мережі Instagram.

Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають все стійкіше до сучасних антибіотиків. Дослідники з Університету Бата виявили смертоносний різновид мікроорганізмів, які можуть призвести до серйозної інфекції.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені виявили перші докази того, що бактерії з кишечника мешкають в людському мозку. Дослідники з Університету Алабами вважають, що мікроорганізми потрапляють в голову через кров.

Також "Знай.uа" писав, мікроорганізми, стійкі до антибіотиків, можуть представляти серйозну небезпеку для людства протягом наступних 30 років.