Дослідники з університету Кембриджу і з американського університету Бейрута в Лівані висунули гіпотезу про те, що за планетою Нептун може перебувати не один великий об'єкт, а велика група дуже дрібних об'єктів поясу Койпера. Про це повідомляє Хвиля.

Зазначимо, Нептун – восьма і найвіддаленіша від Землі планета Сонячної системи.

Так фізики вважають, що незвичайним орбітам об'єктів зовнішньої області Сонячної системи може бути альтернативне пояснення.

Вони стверджують, що за допомогою спеціальних обчислень змогли пояснити особливості дивних орбіт об'єктів, але при цьому вони враховували вплив усіх відомих планет Сонячної системи.

Дослідники, які займалися вивченням карликової планети в поясі Койпера, виявили кілька об'єктів за Нептуном, які позбулися гравітаційного тяжіння газових гігантів.

При цьому орбіти відкритих об'єктів відрізнялися від орбіт інших тіл у поясі Койпера. У фізиків склалося враження, що якась особлива сила притягала об'єкти і поставила їх в такому положенні.

Вченим, за допомогою комп'ютерного моделювання, вдалося встановити, що контролює цей процес невидима планета гігант.

Донині ця гіпотетична планета вислизає від астрономів, але в цьому немає нічого незвичайного. Досить складно розгледіти настільки слабо освітлений об'єкт на такій великій відстані, особливо коли ми не особливо представляємо його розташування.

Варто згадати, що Нептун став першою планетою, відкритою завдяки математичним розрахункам, а не шляхом регулярних спостережень. Виявлення непередбачених змін в орбіті Урана породило гіпотезу про невідому планету, гравітаційним впливом якої вони і обумовлені.

Нагадаємо, вчені отримали незвичайний відеозапис з МКС кілька днів тому. На відео, яке невдовзі з'явилося в інтернеті, видно таємничий об'єкт.

Як повідомляв портал "Знай.uа", група астрономів, яка працює у міжнародній групі астрофізиків, заявляє про те, що Чумацький Шлях – наша галактика – не схожа на плоский диск.

Також "Знай.uа" писав, астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" повідомили про сенсаційну знахідку. Було виявлено на околицях Чумацького Шляху карликову галактику, про яку раніше нічого не було відомо.