Блогери з YouTube-каналу The Slow Mo Guys в одному з епізодів серії Planet Slow Mo вирішили дізнатися, як насправді виглядає швидкість світла. Відомо, що вона складає майже 300 тисяч км/с.

Блогери поїхали в Каліфорнійський технологічний інститут, де наочно зняли на камеру, як швидко рухаються фотони. Для того, щоб показати глядачам, вони використовували камеру, яка здатна знімати зі швидкістю 10 трильйонів кадрів в секунду.

У першому експерименті пучок фотонів за допомогою лазера запустили крізь пляшку з водою. Розсіюючись в рідині, проходження квантів світла нагадувало політ примари.

Другий експеримент виявився дещо складніше і вчені спробували зловити фотон в спеціальну пастку для світу", тобто світловідбиваючу середовище, куди фотон може залетіти, але не може вилетіти, постійно відштовхуючись від стінок пастки. Потім демонструвалося освітлення фігурок, зйомка фотонів в цьому випадку проводилася зі швидкістю 500 мільйонів кадрів на секунду.

Популярні новини зараз

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Лілія Ребрик з ногами, як у Олі Полякової, дала дивну пораду жінкам: "Намастіть господарським милом"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Філіп Кіркоров незручно попрощався з Пугачовою на очах в обімлілого Галкіна -"Ще поживу"

Показати ще

Також провели експеримент на межі можливостей устаткування, тобто на швидкості в 10 мільярдів кадрів в секунду. Ученим вдалося показати захоплення пучка фотонів, які проходили крізь призму.

Цей момент дуже вразив блогерів – це виглядало немов кадри з науково-фантастичного фільму. Причому політ світла зайняв кілька пиросекунд.

Нагадаємо, NASA сфотографували відчайдушного космічного самогубця. Цей затяжний процес розпаду астероїда більш відомий як YORP-ефект.

Як повідомляв Знай. ua, вчені попередили про нову загрозу з космосу. З часом людство може просто опинитися замкненими на Землі.

Знай. ua писав, що вчені відшукали рептилій з унікальним феноменом. Вчені відзначають, серед представників земної фауни подібне явище практично не зустрічається.