Бактерії здатні обмінюватися один з одним важливими генами. Цей факт турбує сучасних медиків. Адже він свідчить про те, що патогени дуже швидко розвивають стійкість до антибіотиків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ "молекулярних спогадах" зберігаються знання про всі віруси, з якими стикалися колони бактерій.
Група вчених вивчила і порівняла генетичний анамнез популяцій бактерій, що мешкають в різних куточках Землі (італійські вулкани Везувій і Етна, гарячі джерела на Камчатці, на півдні і півночі Чилі). Вони зібрали кілька образів бактерій виду Thermus thermophilus.
Провідний автор дослідження Костянтин Северинов розповів про дослідження:
"Нам вдалося з'ясувати, що у мікроорганізмів було багато спільних спогадів – однакових фрагментів вірусної ДНК, які зберігаються в ДНК бактерій з різних місць в аналогічному порядку. Даний аналіз може стати основою для еколого-епідеміологічних досліджень шкідливих для людини бактерій, які стають стійкими до антибіотиків".
Раніше подібним чином стежили за пересуванням мандрівників по світу (адже люди переносять в собі безліч мікроорганізмів). Група Северинова виявила інший шлях, яким бактерії передають братися свої спогади.
"Наші дослідження показують, що повинен існувати спеціальний масштабний механізм, завдяки якому відбувається обмін генами між бактеріями, що живуть в абсолютно різних і віддалених один від одного місцях. Оскільки досліджувані нами бактерії живуть у дуже гарячій воді (близько 71 градуса за Цельсієм), неможливо уявити собі, щоб люди, птахи або тварини були їх переносниками. Вони повинні переміщатися повітрям. Необхідно, щоб цей рух був широкомасштабним, щоб бактерії з абсолютно різних місць мали ідентичні або схожі характеристики", - зазначив учений.
Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають більш стійкими до сучасних антибіотиків
Як повідомляв портал "Знай.uа", які бактерії мешкають на нашому взутті
"Знай.uа" писав, команда з Медичної школи Західного резервного університету Кейза відкрила новий спосіб лікування сепсису