Згідно з даними Національного центру прогнозування стану морського середовища Китаю NMEFC, "Діра Дракона", глибина якої становить 300,89 метра, є найглибшим морським тунелем у світі. Про це повідомляє
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБлакитна діра Sansha Yongle знаходиться в районі Парасельських островів. Санша Йонгле утворювалася досить повільно, поки руйнувалися породи, в внаслідок чого тепер вона має практично вертикальну форму.
За даними фахівців, глибина Sansha Yongle 300,89 метра, діаметр верхній її частині — 130 метрів, а біля основи - близько 36 метрів.
Як стверджують вчені, ця тектонічна воронка не повідомляється під землею з акваторією прилеглого Південно-Китайського моря.
Цікаво, що у верхній частині діри можна зустріти не менше 20 видів морських мешканців.
За словами експертів, ця блакитна діра має велике значення для науки, а також являє собою історичну та культурну цінність.
"Безумовно, нова діра має рекордні розміри. Вона надасть нам матеріали про зміну клімату та рівень моря протягом десятків тисяч років".
Для порівняння: глибина Великої блакитної діри в Белізі — 124 метри при діаметрі 300 метрів, а глибина блакитної діри Діна на багамському острові Лонг-Острови — 202 метри. Остання, до речі, довгий час вважалася найглибшим утворенням подібного роду.
Блакитна діра — це тип рідкісного природно-географічного феномену, який вважається "останньою загадкою, що захищає таємницю всесвіту про землю". Свою назву феномен отримав через контраст темно-синього кольору води воронки з навколишнім світлим мілководдям.
Зазначимо, що подібні колодязі з наповненою водою, так звані воронки є по всьому світу, всі вони мають різну глибину, в основному до ста метрів глибиною. Особливою популярністю вони користуються серед дайверів.
Нагадаємо, вчені стверджують, найзагадковіше місце на Землі – це Маріанська западина. Адже саме там на нереальній глибині можуть ховатися найдавніші небачені монстри.
Як повідомляв портал "Знай.uа", близько 90% об'єму Чорного моря займає сіроводород. Це означає, що водних ресурсів, придатних для життя морських створінь, залишається 10%.
Також "Знай.uа" писав, що в тілі людини бактерії обмінюються генами в рази швидше, ніж у природі.